'Manalı el sallama' cinayeti

  • Giriş : 24.10.2007 / 17:29:00

Avukat ve kızkardeşini öldüren katil konuştu: Yanımızdan geçerken manalı şekilde el salladığı için kendisine ateş ettim. Kız kardeşini de beni tanıdığı için öldürdüm.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Samsun'un Bafra İlçesi'nde geçen Mart ayında uğradığı silahlı saldırı sonucu otomobili içerisinde kızkardeşi ile birlikte öldürülen Avukat Ahmet Koparan'ın (49) katil sanığı 4 kişi ayrı ayrı 2'şer kez müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Olayda silahı kullandığını kabul eden Tamer Koparan (20), savunmasında, "Yanımızdan arabayla geçerken bize manalı bir şekilde el sallayarak `size göstereceğim' der gibi hareket yaptı. Bu yüzden kendisine ateş ettim. Kız kardeşi de beni tanıdığı için onu da öldürdüm" dedi.

Olay geçen Mart ayında Bafra İlçesi'nde meydana geldi. İlçenin Gazibeyli Köyü'nde oturan 75 yaşındaki annesi Radiye Koparan'ı ziyaret eden Avukat Ahmet Koparan, dönüşte yanına bekar olan ve ilçe merkezinde bakkal dükkanı işleten 43 yaşındaki kızkardeşi Fatma Koparan'ı da alarak yola çıktı. Ancak Doğankaya Köyü ile Aktekke Köyü arasında bulunan Gürgüllü Mevkii'nde Koparan'ın kullandığı 55 FK 529 plakalı özel otomobile ateş açıldı. Açılan ateş sonucu otomobil bir süre daha gittikten sonra bir ağaca çarparak durdu. Köylülerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri otomobilde avukat Ahmet Koparan ile kız kardeşi Fatma Koparan'ın cesetlerini buldu.

KATİLLER YEĞENLERİ ÇIKTI

Yapılan soruşturma sonucunda ise katil zanlısı ve azmettirici olarak, avukatın yeğenleri ve kardeş çocukları olan Tayfun Koparan (35), Tamer Koparan, İbrahim Koparan (22) ile Kenan Arslan (25) tutuklanarak cezaevine konuldu. Bafra Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmalara katılan sanıklardan Tamer Koparan, cinayetleri tek başına kendisinin işlediğini öne sürerek şunları anlattı:

"Bizim bir yaralanma olayımızda Ahmet Koparan sanığa avukatlık yaptı. Sanık tahliye olunca da adliye önünde `sizin evlerinizi de başınıza yıkacağım' diyerek bizi tehdit etti. Zaten aramızda arazi anlaşmazlığı nedeniyle açılan 33 dava var. Olay günü ise arabayla yanımızdan geçtiler. Ahmet Koparan, `size göstereceğim' der gibi manalı bir şekilde el sallayınca sinirlendim. onları araçla takip edip yolda yakalayarak ateş ettim. Kız kardeşini ise bizi gördüğü için öldürdüm. Bizim arabada ise ben ve İbrahim Koparan vardı. O sadece arabayı sürdü."

İbrahim Koparan da olay sırasında sadece arabayı sürdüğünü söyledi. Sanıklardan Tayfun Koparan, olay günü hastanede olduğunu ve çifte cinayetlerle ilgisinin olmadığını ileri sürerken, Kenan Arslan ise köyde olduğunu belirterek beraatlerini istedi.

Ancak mahkeme, 4 sanığın da çifte cinayeti planlayarak işlediklerini kanaatine vararak, her birine ayrı ayrı 2'şer kez müebbet hapis cezası verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious