Manavgat'taki orman yangını hızla genişliyor

Manavgat'taki orman yangını hızla genişliyor.20627
  • Giriş : 31.07.2008 / 18:05:00
  • Güncelleme : 31.07.2008 / 18:08:00

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Karabük köyü yakınlarında başlayan orman yangını hızla genişliyor. Alevlerin çok yüksek olması nedeniyle yangına karadan müdahale edilemiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Manavgat'ın Taşağıl beldesine bağlı Karabük köyü yakınlarında başlayan orman yangını sıçramalarla güneybatı yönünde hızla genişliyor. Yangına çok sayıda helikopter ve Türkkuşu'na bağlı yangın söndürme uçakları müdahale ediyor.

Helikopterlerin, suyu turistlerin rafting yaptıkları Köprülü Kanyon'daki Köprüçay'dan aldıkları, rafting yapmak için bölgede bulunan turistlerin de otobüslerle bölgeden ayrıldıkları belirtildi.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Basın Sözcüsü Aydoğan Türedi, yangın bölgesinde çok yoğun bir duman olması ve alevlerin çok yükselmesi nedeniyle, yangına sadece havadan müdahale edilebildiğini, karadan arozözlerle yapılan müdahalenin ise durdurulduğunu bildirdi. Türedi, bölgenin tamamen ormanlık alan olduğunu ve yangının yerleşim yerleri için şimdilik bir tehlike oluşturmadığını ifade etti.

Yangın söndürme çalışmalarını Antalya Orman Bölge Müdürü Recep Kaşan ve diğer yetkililer koordine ederken, Manavgat Kaymakamı Fikret Dayıoğlu da Karabük köyünde yangınla ilgili çalışmalarda bulunuyor.

Çok sayıda jandarma ekibi de yangın bölgesinde gerekli önlemleri ve güvenlik tedbirlerini almak için konuşlandırıldı.

Öte yandan, yangının dumanlarının, yangın bölgesine yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki Serik ilçesine de ulaştığı, ilçenin üzerine küçük kül parçacıklarının uçuştuğu kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*