Manavgat'taki yangın kısmen kontrol altında

Manavgat'taki yangın kısmen kontrol altında.11517
  • Giriş : 03.08.2008 / 20:47:00

Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, Manavgat'ta dört gündür devam eden orman yangınını kısmen kontrol altına aldıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Orman Genel Müdürü Kahveci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Manavgat'ta 31 temmuzda çıkan orman yangınını söndürme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Yangının çok güç koşullarda sürdüğünü, poyrazın da etkisiyle kısım kısım yangınların yaşandığını ifade eden Kahveci, şunları söyledi:

''Tam yangını kontrol altına alıyoruz derken, başka yerden yangın çıkıyor. Dağ, tepe yangını söndürmeye çalışıyoruz. Yangının çevresinde müdahaleler sürüyor. Şiddetli poyraz var. Yangın bir yerden bir yere atlıyor. Gölgede 40 derece sıcaklık var. Manavgat'taki yangını kısmen kontrol altına aldık.''

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Basın Sözcüsü Aydoğan Türedi de şu anda yangını kontrol altına alma çalışmalarının devam ettiğini ve yoğun bir güç harcandığını kaydetti. Şu anda Serik, Taşağıl ve diğer yerlerde yangın alanlarında sorun görünmediğini ifade eden Türedi, zaman zaman Kepez mahallesindeki ormanlık alanda alevlenmeler olduğunu, hem hava, hem de yer araçlarıyla yangına müdahale edildiğini vurguladı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Sağirin köyü Kepez mahallesinde iki helikopter ve arozözlerle yangının sıçramamasına çalışılıyor.

Bu arada, mahalleye gönderilen dört dozeri kullanan şoförlerin araçlarını bırakıp gittiği, dozerlerin çevresine düşen alevleri vatandaşların söndürmeye çalıştığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*