Manchester City'den Kaka'ya çılgın teklif

  • Giriş : 14.01.2009 / 15:17:00

Manchester City'yi satın alan Birleşik Arap Emirlikleri şirketi Abu Dabi United Group'un sahibi Sulaiman Al Fahim'in, çılgın transfer planları bitmek bitmiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Premier Lig ekibi Manchester City'yi satın aldıktan sonra ilk olarak Real Madridli oyuncu Robinho'yu 43 milyon euro karşılığında transfer eden Al Fahim'in şimdiki gözdesi ise Brezilyalı oyuncu Kaka...

İngiliz basınında yer alan habere göre; City yetkilileri Garry Cook ve Kia Joorabchian dün gece Milan Asbaşkanı Adriano Galliani ile bir araya geldiler ve rekor bir teklifte bulundular.

Manchester City, Milan'ın süper yıldızı için Milan'a tam 110 milyon euro (234 milyon TL) teklif etti. City ayrıca Kaka'nın kendisine ise 5 yıl için 83 milyon euro (175 milyon TL) vermeyi gözden çıkardı. Eğer transfer gerçekleşirse Kaka senelik 17 milyon euro kazanacak. Kaka'nın haftalığı ise 310 bin euroya gelecek.

Manchester City temsilcisi konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Milan kulübüne böyle bir teklif yaptıklarını doğrularken, İtalyan kulübünden ilk etapta red cevabı aldıklarını söyledi. City yetkilisi ayrıca; Milan Başkanı Silvio Berlusconi'nin, Kaka'nın gidebileceğinden endişe ettiğini ve Kaka'nın da bu teklife sıcak baktığını söyledi.

Adriano Galliani ise, teklifin önümüzdeki ay daha da artacağına inandığını belirtti.

hurriyet.com.tr

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*