Manisa Cumhuriyet Savcısı intihar etti

Manisa Cumhuriyet Savcısı intihar etti.8225
  • Giriş : 08.06.2009 / 14:47:00

Manisa Cumhuriyet Savcısı Kasım Aras, adliye lojmanlarındaki evinde beylik silahıyla intihar etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Savcısı Kasım Aras (46), Peker Mahallesi'nde eşi ve çocuklarıyla kaldığı adliye lojmanlarındaki evinde sabaha karşı beylik silahıyla kendini vurdu.

Olay yerinde hayatını kaybettiği belirlenen Aras'ın, yaklaşık 2 yıldır akciğer kanseri tedavisi gördüğü bildirildi.

Savcı Aras'ın cenazesi, otopsinin ardından 4 yıldır görev yaptığı Manisa Adliye Sarayı bahçesine getirildi.

Burada düzenlenen törene, Kasım Aras'ın eşi Demet Aras, çocukları Levent (8) ve Emir Aras (5), akrabaları ile mesai arkadaşlarının yanı sıra Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Adalet Bakanlığı Başmüfettişi Celal Kocabaş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Naim Babüroğlu, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semra Öncü, Jandarma Alay Komutanı Albay Eyüp Menay, Emniyet Müdür yardımcıları ve şube müdürleri katıldı.

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek, törende yaptığı konuşmada, çok değerli bir adliye çalışanını kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Konuşması sırasında gözyaşlarını tutamayan Başsavcı Gürlek, şöyle konuştu:

''Bu tören, Manisa'daki görevim sırasında adliyede yaşadığım ikinci cenaze törenidir. Bundan 2 yıl önce de şoförümü kaybettim. Arkadaşıma da doyamadım. Beraber çalışamadık. Tertemiz, pırıl pırıl, görevini en iyi şekilde yapan bir arkadaşımızdı. Kendisi Manisa'ya tayini çıktıktan sonra annesini kaybetti. Arkasından da amansız hastalığa yakalandı ve kurtulamadı. Bizler kendisini çok sevdik.''

Cumhuriyet Savcısı Kasım Aras'ın cenazesi, adliyedeki törenin ardından, ambulansla anne ve kız kardeşinin yanına defnedilmek üzere Tekirdağ'ın Şarköy ilçesine gönderildi.

Kasım Aras'ın, 1986'da Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra Cumhuriyet Savcısı olarak Çanakkale Yenice ve ardından da Şırnak Uludere, Tekirdağ Şarköy, Balıkesir Bandırma ve Trabzon adliyelerinde görev yaptığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*