Manisa'da bayrak krizi

  • Giriş : 04.05.2007 / 00:00:00

MANİSA'da Türk bayrağı satan seyyar satıcılar, zabıtayla yaşadıkları köşe kapmacadan galip çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye'nin çeşitli yerlerinden yarınki miting öncesi gelen seyyar bayrak satıcıları, öğle saatinde belediye önünde toplandı. Satıcılar, belediye zabıtasının satışlarını engellediğini, bayraklarını topladığını öne sürdü. Türkiye'nin her yerinde, Ankara'da, İstanbul'da bayrak sattıklarını belirten satıcılar Belediye Zabıta Müdürü Hakkı Doymaz ile tartıştı. Doymaz kimsenin bayrağının alınmadığını iddia ederken olaya el koyan Belediye Başkan Yardımcısı Recep Kafes, “Manisa'da seyyarlara karşı sürekli çalışma yapan zabıtamız Türiye'nin birçok yerinden gelen seyyar satıcıları uyarmış.
Esnaf odalarının başkan ve yöneticilerinin seyyarların önlenmesi konusunda talepleri var. Cumartesi mitingi öncesi bayrak satışlarının artması nedeniyle, çok sayıda seyyar kentimize akın etti. Bir iki zabıta memuru, seyyarları uyarmış. Biz idare olarak bayrak konusuna çok önem veriyoruz. Hassas bir konu. İstisnai durumda esnaf odalarının anlayışına sığınarak geçici süre seyyar bayrak satışına izin veriyoruz. ayrak satan arkadaşlarımız rahat rahat satabilir” dedi.
Bayrak satıcılarından Zeki Polat Türkiye'nin her yerinde bayrak sattıklarını, mitingin bayraksız olmayacağını belirterek, “Ancak Manisa'da zabıta bayraklarımızı aldı. Bugün değil yarın için izin verebileceklerini söyledi. İtirazımız sonrasında bayraklarımızı geri aldık. Satmaya başladık” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious