Manisa'da film gibi soygun

Manisa'da film gibi soygun.17498
  • Giriş : 26.04.2008 / 15:05:00

Hırsızlar kuyumcunun duvarını deldiler, altınları kapıp kaçtılar!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde meydana gelen hırsızlık olayı, filmleri aratmayacak şekilde gerçekleştirildi. Gece geç saatlerde meydana gelen olayda, dükkanın duvarını delen hırsızlar, oksijen kaynağı ile açtıkları kasadan 310 bin YTL'lik altını alarak kayıplara karıştı. Hırsızlık olayı sabah saatlerinde işhanının açılmasıyla ortaya çıktı.

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde meyadana gelen hırsızlık olayında bir kuyumcu dükkanından 310 bin YTL'lik altın çalındı. Olay bu gece Turgutlu ilçesi Atatürk Bulvarı üzerindeki Murat Kuyumculuk'ta meydana geldi. İlçenin en işlek caddesi üzerinde bulunan Murat Cengiz Pehlivan'a (40) ait Murat Kuyumculuk'a gelen hırsızlar, dükkanın bulunduğu girdi. Yanlarında getirdikleri battaniye ile işhanının giriş kapısının camlarını örten hırsızlar, dükkanın duvarını delerek kasaya ulaştı. Yanlarında getirdikleri oksijen kaynağı ile kasayı da delen hırsızlar, kasada bulunan ve değeri 310 bin YTL olduğu tahmin edilen altınları alarak kayıplara karıştı. Olay sabah saatlerinde işhanının ve kuyumcu dükkanının açılmasıyla ortaya çıktı. Polis olay yerinde inceleme yaparken, zanlıların kimliğinin belirlenmesine çalışılıyor.

Kuyumcu Murat Cengiz Pehlivan, 14 yıllık emeğinin bir anda yok olduğunu belirterek, büyük bir üzüntü yaşadığını belirtti. Kasada 8 kilogram altın ve çok sayıda özel alyans bulunduğunu belirten Pehlivan, işyerinin alarmı olduğunu ancak hırsızların dükkanın duvarını deldiği için alarmın devreye girmediğini söyledi. Turgutlu ilçe emniyet müdürü Nesim Gezer, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Hırsızların oksijen kaynağı çalışırken çıkan kıvılcımların görünmemesi için işhanının kapısına battaniye gerdiklerini belirten Gezer, son derece profesyonel çalışan hırsızların kullandıkları kesme aletleri ve oksijen tüplerini de olay yerinde bırakarak kayıplara karıştığını söyledi. Turgutlu İlçe Emniyet Müdür Nesim Gezer, zanlıların kimliğinin belirlenmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious