Manisa'da gece apartman boşaltıldı

  • Giriş : 27.02.2007 / 00:00:00

İstanbul Zeytinburnu'ndaki apartman çökme faciasının benzeri bir tehlikenin sinyalleri, Manisa'daki Mustafa Deniz Ceylan Apartmanı'nda yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir-İstanbul karayolu üzerinde bulunan Sivil Savunma Müdürlüğüne 25 metre mesafedeki 6 katlı apartmanın sakinleri, dün gece büyük bir gürültüyle uyandı.
Ne olduğuna şaşıran yönetici Mehmet Kaya, polis memuru Ahmet Arıkan ve Abidin Işık, konuyu Bayındırlık Müdürlüğü ekiplerine iletti. Konunun kendileriyle ilgisi olmadığını söyleyen Bayındırlık yetkilileri ise belediyeye müracaat edilmesini istedi. Daha sonra olay yerine giden Manisa Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Çoban ve İmar İşleri Müdürü Mahmut Kılınç, inceleme sonrasında binanın tedbiren boşaltılmasına karar verdi. Mustafa Ceylan Apartmanı'nın önüne giden polis ve itfaiye ekipleri, çökme tehlikesi bulunan binanın çatısında ve içinde geniş çaplı bir incelemede bulundu.

Vatandaşların, "Evimize girelim mi girmeyelim mi? Bunun cevabını alana kadar evlerimize girmeyeceğiz." demesi üzerine olay yerine İl Sivil Savunma Müdürü Bekir Şen ve İtfaiye Müdürü Ali Gül de gitti. Apartman sakinlerinden Fatma Kaya, çocukları Alper ve Kamil'i alarak kendilerine ait kamyonetin içinde beklemeye başladı.

İmar İşleri Müdürü Kılınç ve İtfaiye Müdürü Gül, apartman sakinlerini dinledikten sonra çatıda ikinci bir incelemenin ardından boşaltma kararı aldı. Açıklama ise Başkan Yardımcısı Çoban'dan geldi. Çoban, "Binayı bu gece tedbiren boşaltmak zorundayız. Yarın gündüz gözüyle inceleme ekibi oluşturup ayrıntılı rapor düzenleyeceğiz. Bu apartmandaki vatandaşlar, yakınlarının yanında ya da itfaiyemizdeki misafirhanemizde kalabilir." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious