Manisa'da göçük: 1 ölü

  • Giriş : 20.10.2006 / 00:00:00

Manisa'da bir inşaatın kanal kazasında çalışan iki işçi, asfalt yolun altından kayan toprak yığınlarının altında kaldı. Kardeş olan işçilerden bir hayatını kaybederken, diğeri de ağır şekilde yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Olay bugün saat 11.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre 75. Yıl Mahallesi Gazi Sokak'ta bir inşaatın kanal kazısı sırasında, kepçe makinesi yaklaşık 3 metre derinliğinde kanal kazarken, kanalın içinden dışarıya toprak atan Cihangir ve Cemşit Babir isimli kardeşler asfalt yolun altından kayan toprak yığınını altında kaldı. Cihangir tamamen toprağa gömülürken, Cemşit ise kanlar içinde toprak yığınının arasında yardım istedi. Çevredeki vatandaşların yardımıyla çıkarılan Babir kardeşlere ilk müdaheleyi yine vatandaşlar yaptı.

Soluk almadığı anlaışan Cihangir'e suni teneffüs ve kalp masajı yapıldığı öğrenildi. Daha sonra özel araçla Merkez Efendi Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Babir kardeşlerden Cihangir (28) hayatını kaybetti. Ağır yaralı Cemşit ise tedavi altına alındı. Kardeşlerin ağabeyi Ahmet Babir, kardeşinin öldüğünü öğrenince sinir krizi geçirdi. Acil servis girşi kapısını camını kıran acılı ağabeye sakinleştirici iğne yapılırken, görevli polis memurları acılı ağabeyi güçlükle sakinleştirdi.

Olayın gören ve işçileri göçük altından çıkaran vatandaşlar, Cihangir'in olay yerinde hayatını kaybetmiş olduğunu belirttiler.

Bu arada olayın sorumlusu olarak kanal kazısını yapan kepçe operatörü Nizamettin İ. (İnkaya) polis tarafından gözaltına aldındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious