Manisa'da 'Küp' operasyonu

  • Giriş : 14.09.2006 / 00:00:00

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde düzenlenen bir suç örgütüne yönelik operasyonda 21 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Manisa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan "Küre" isimli 3 günlük operasyonun ilk gününe, Manisa İl Emniyet Müdürü Adem Aydemir de katıldı. Operasyonda ele geçirilenler arasında bir adet de 1 milyonluk ABD Doları bulunuyor.

Operasyonda 482 adet Extacy hap, bir adet sabitlenebilen bıçak, 3 adet çalıntı cep telefonu, 5 kök dişi Hint keneviri, bir adet tabanca, 39 adet esrar maddesi torbası, 326 adet MKE yapımı fişek, 5 adet sahte 100 YTL'lik bankot, 2 adet dizüstü bilgisayar, 5 adet cdrom, ikisi çocuk pornosu olmak üzere 898 adet korsan cd, bir adet bilgisayar kasası ve 150-200 gram kadar esrar maddesi ele geçirildi.

H.Ç.'nin elebaşı olduğu iddia edilen 21 kişilik şebekenin üyesi olarak 17 erkek, 2 kadın ve 2 çocuk yakalandı. Zanlılar adliyeye sevkedildi.

Operasyondan sonra bir açıklama yapan Manisa İl Emniyet Müdürü Aydemir, "Toplumu ve özellikle gençlerimizi uyuşturucuya alıştıran, silah kaçakçılığı yapan, hırsızlık mallarını alıp satan bir şebekeyi çökerttik. Bu noktada emeği geçen arkadaşlarımızı gözlerinden öpüyorum. Bağlantısı devam eden bütün şebekeleri de takibe almış bulunuyoruz. Yaklaşık 6 aylık çalışma ve 3 günlük operasyonla suç örgütü çökertilmiştir." dedi.

Bu arada zanlılardan ele geçirilen 1 milyon dolarlık banknot, polisleri şaşırttı. Bu paranın sahte olmadığını söyleyen Emniyet Müdürü Aydemir, "Biliyorsunuz 1 milyon dolarlık tek banknot yok. Bu para numunelik basılmış." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious