Manisa'da orman yangını

Manisa'da orman yangını.20627
  • Giriş : 29.06.2008 / 21:14:00

Sıcaklığın 45 dereceyi bulduğu Manisa'da akşam saatlerinde Spil dağı eteklerine kurulu olan Manisa Valilik Parkı üstünde başlayan orman yangını büyümeden söndürüdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Spil dağı eteklerine kurulu olan Manisa Valilik Parkı üstünde başlayan orman yangını Spil�ide bulunan ormanlık alana sıçraması son anda önlendi. Orman İşletme Müdürlüğü�nün ve Manisa Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne ait ekiplerinin yoğun çabaları ile büyümeden kontrol altına alındı .

Dumanların yükselmesi üzerine çevredekilerin yaptığı ihbar sonrası alana gelen Orman İşletme Müdürlüğü ve Manisa Belediyesi itfaiye ekipleri yangına zamanında müdehelede bulunarak önemli bir tehlikeyi büyümeden önledi. Yaklaşık 4 hektarlık ormanlık alanın kül olduğu yangın sonrası alanda soğutma çalışmaları yapılırken, Orman İşletme Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri,

�Durum korktuğumuz gibi olmadı. Ekipler yangın alanına girerek alevleri söndürmeyi başardılar. Aksi bir durumda bu alanda yüzlerce hektarlık ormanlık alan alevlere teslim edilebilirdi. Halkımıza bu konudaki duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz. Yangını henüz başındayken bizi arayarak haber verdiler. Halkımızdan önümüzdeki günlerde yaşanabilecek tehlikelerde aynı duyarlılığı göstermelerini bekliyoruz� diye konuştular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious