Manisa'da örümcek paniği

  • Giriş : 30.09.2006 / 00:00:00

Manisa'nın Sarıgöl İlçesi'ne bağlı Tırazlar Köyü'nde daha önce görülen dev örümcek, bu kez yine aynı ilçeye bağlı Yukarı Koçaklar Köyü'nde ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Üzüm üreticisi Deniz Çalışkan, kardeşi Çetin Çalışkan ile birlikte kuru üzümlerini sergiden kaldırmak üzere Doğuşlar Köyü Mevkii'ndeki bağa gitti. Üzümleri sergiden toplarken ağabey 33 yaşındaki Deniz Çalışkan, pantolonunun paçasından bir örümceğin girdiğini ve ısırdığını farketti.

Çalışkan, örümceği önce eliyle vurarak yere düşürdü. Ancak örümceğin tekrar sıçrayarak paçasına yapışmasının ardından öldürdü. Endişelenen Çalışkan ailesinin fertleri, Deniz Çalışkan'ı ısıran örümceğin benzerini bulmak için bağda aramaya başladı. İkincisini de bulan Çetin Çalışkan, Solifuage türü, et koparabilecek kadar güçlü örümceğin sıçramasına fırsat vermeden, kavanozunun içine koydu.

Çalışkan, “Bu örümcek bundan iki ay önce ilçemize bağlı Tırazlar Köyü'nde ortaya çıkmıştı. Ancak karşılaşacağımızı düşünmemiştim. Bu örümcekler yükseğe sıçrayabiliyor. İşimizi bırakıp bağda örümcek aradık” dedi. Çalışkan ailesi, örümceği Sarıgöl Tarım İlçe Müdürlüğü'ne görütüp, teslim etti. Yetkililer de örümceğin Solifuage türü olduğunu doğruladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious