Manisa'da sel baskını alarmı

Manisa'da sel baskını alarmı.11000
  • Giriş : 13.02.2009 / 22:17:00

Manisa'da etkili sağanak nedeniyle Valilik tarafından kriz masası kuruldu. Bazı evler taşkına karşı boşaltıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Manisa Vali Yardımcısı Necmettin Yalınalp, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıda, yağışların süreceğinin belirtilmesi üzerine kriz masası oluşturulduğunu söyledi.

Gediz Nehri ile Nif Çayı taşkın bölgesinde bulunan Kazım Karabekir Mahallesi'ndeki bazı evlerin, su baskını ihtimaline karşı tedbir amaçlı tahliye işlemlerine başlandığını ifade eden Yalınalp, ''Zabıta, Sivil Savunma ve Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, mahallede anonslar yaparak, vatandaşlardan evlerini boşaltmalarını istiyorlar. Tahliye sırasında vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla minibüsler ve kamyonları bölgeye sevk ettik'' dedi.

Vicdan Karaosmanoğlu İlköğretim Okulu ile 85. Yıl TBMM Çok Programlı Lisesi'nin vatandaşların barınması için hazırlandığını belirten Yalınalp, olağanüstü bir durum oluşmadan tedbir amaçlı yürüttükleri çalışmaları tamamladıklarını kaydetti.

Necmettin Yalınalp, kriz masasının, İl Özel İdaresi, Köy Hizmetleri Şube Müdürlüğü, DSİ 22. Şube Müdürlüğü, Bayındırlık İl Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sivil Savunma Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Alay Komutanlığı temsilcilerinden oluştuğunu da sözlerine ekledi.

Bu arada, Kazım Karabekir Mahallesi'ndeki 9 evin de tahliye edildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*