Manisa'da uyuşturucu operasyonuna 4 tutuklama

Manisa'da uyuşturucu operasyonuna 4 tutuklama.15771
  • Giriş : 07.04.2008 / 17:39:00

Manisa'nın Alaşehir ve Sarıgöl İlçeleri'nde jandarmanın uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlediği 3 ayrı operasyonda, toplam 7 kilo 650 gram esrarla yakalanan 5 kişiden 4'ü tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir ihbarı değerlendiren Manisa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Alaşehir'in Kavaklıdara Beldesi'nde, oturan E.V.'nin Batman'dan getirdiği esrarı, komşu Yeniköy'de oturan D.Ö., aracılığıyla piyasaya sürdüğünü belirledi. Bunun üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, E.V. ve D.Ö.'nün evlerine önceki gün eş zamanlı operasyon düzenledi. E.V. ile D.Ö., gözaltına alındı. Zanlıların evlerinde yapılan aramada toplam 5 kilo 500 gram esrar ile bir tabanca bulundu.

Jandarma ekipleri, Alaşehir'in Gülenyaka Köyü'ndeki A.B.'nin evine düzenledikleri bir başka operasyonda da 1 kilo 50 gram esrar ve ruhsatsız bir av tüfeği ele geçirdi. A.B., gözaltına alındı.

Son operasyon ise Sarıgöl İlçesi'ne bağlı Baharlar Köyü'nde düzenlendi. Jandarma ekipleri, A.H. ve A.K.'nin ellerindeki esrarı satmak için müşteri aradığını belirledi. Alıcı gibi davranan jandarma ekipleri, A.H. ve A.K. ile telefonla bağlantı kurdu. Belirlenen buluşma noktasında yanlarındaki 1 kilo 100 gram esrarı satmaya çalışan iki zanlı, gerçek kimliğini açıklayan jandarmalar tarafından gözaltına alındı.

Jandarmadaki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan, D.Ö., E.V., A.H. ve A.K., tutuklandı. A.B. ise, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious