Manisa'da yangın: 15 ev kül oldu

Manisa'da yangın: 15 ev kül oldu.11434
  • Giriş : 11.07.2008 / 09:18:00

Manisa'nın Akhisar ilçesine bağlı Çıtak Köyü'nde çıkan yangında 15 ev ve bir bakkal tamamen yandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Saat 01.30 sıralarında Ayşe Ay'ın (87) evinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın daha sonra evin bitişiğindeki oğlu İsmail Ay'a ait bakkala sıçradı. Bakkalda bulunan tüplerin patlaması sonucu bir anda büyüyen yangında, alevler çevredeki evleri de sardı.

Yangına ilk müdahaleyi, köye 3 kilometre uzakta bulunan Dağdere Beldesi İtfaiye ekipleri yaptı. Söndürme çalışmalarına daha sonra Gördes, Akhisar, Saruhanlı ve çevre beldelerin itfaiye ekipleri de destek verdi.
Söndürme çalışmaları sırasında, Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek ve Manisa İl Jandarma Alay Komutanı Albay Eyüp Menay da ekipleri yönetti. Yangın, itfaiye ekiplerinin yoğun çabaları ile söndürüldü.

Akhisar Kaymakamı Çek, “Söndürme çalışmaları, sert esen rüzgar nedeniyle güçlükle yapıldı. Soğutma çalışmaları sürdürülüyor. Çıkış nedeni henüz kesinlik kazanmadı” dedi.

Çek, yangının başladığı evde oturan Ay'ın da kayıp olduğunu belirterek, söndürme çalışmaları sonrasında yaşlı kadına ait evde cesede benzer bir cisim bulunduğunu, ancak bunun bir insana mı yoksa hayvana mı ait olduğunun yapılacak incelemeden sonra belli olacağını söyledi.

Annesinin çok yaşlı olduğunu belirten İsmail Ay da “Annemden şu ana kadar haber alamadık” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*