Manisa'daki miting sona erdi

  • Giriş : 05.05.2007 / 00:00:00

Manisa'da Atatürkçü Düşünce Derneği öncülüğünde düzenlenen ''Cumhuriyete Sahip Çıkalım'' mitingi, konuşmaların tamamlanmasının ardından sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dil Derneği Başkanı Sevgi Özen, mitingde yaptığı konuşmada, ulusalcılık ve milliyetçilik arasında kavram karmaşası yaratılarak toplumun bölünmeye çalışıldığını öne sürdü.

Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yoldan, akıldan, bilimden dışarı çıkılmaması gerektiğini belirten Özen, bilimsel akılla geçmişe sahip çıkılması, geleceğin de akıl ve bilimle kurulması gerektiğini ifade etti.

Mitingde ADD Genel Başkanı Şener Eruygur'un mesajı da okundu.

Sanatçılar Tolga Candar ve Yunus Kırılmış'ın türkülerden oluşan konserlerinin ardından kalabalık, ''Dağ Başını Duman Almış'' ve ''10. Yıl Marşı''nı hep birlikte söyledi.

Tolga Çandar'ın sahneye çağırdığı Hüseyin Özlük isimli Güneydoğu gazisi yaptığı konuşmada, gözlerini vatan uğruna kaybettiğini belirterek, ''Yine vatan uğruna iki kolumu, iki bacağımı ve canımı da verebilirim'' dedi.

Tertip komitesi miting sırasınca sık sık, yalnızca Türk bayraklarının havaya kaldırılmasını, kurum ve derneklerin bayrak ve flamalarının aşağıda tutulmasını istedi.

Manisa Dağcılık ve Yamaç Paraşütü takımı da miting sırasında gösteri atlayışı gerçekleştirdi.

Öte yandan Manisa'daki mitinge katılmak üzere birçok il ve ilçeden gelen otobüsün, yol çalışması nedeniyle bekletilmesinin öğrenilmesi üzerine Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk'ün devreye girerek, trafik polislerine yolları açtırdığı, önceliği otobüs konvoylarına verdirdiği belirtildi.

Miting daha sonra tamamlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious