Manisaspor, Yılmaz Vural'la anlaştı

Manisaspor, Yılmaz Vural'la anlaştı.11582
  • Giriş : 19.01.2008 / 01:07:00

Vestel Manisaspor teknik direktör Yılmaz Vural ile sezon sonuna kadar anlaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Futbol Şube Sorumlusu Semih Vardarer, teknik direktör Yılmaz Vural ile sezon sonuna kadar anlaştıklarını söyledi.

Takıma ilk antrenmanını yaptıran Yılmaz Vural, 40 puana ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi. Vestel Manisaspor Futbol Şube Sorumlusu Semih Vardarer, kulübün Tarık Almış Spor Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, dün akşam Giray Bulak ile yaptıkları toplantıda, anlaşmaya vararak karşılıklı olarak yollarını ayırdıklarını hatırlattı. Vardarer, bu gelişmenin ardından tecrübeli teknik direktör Yılmaz Vural ile görüştüklerini ve sezon sonuna kadar takımın başında olması konusunda anlaştıklarını kaydetti.

Kulüp tesislerinde bugün, Giray Bulak ile Yılmaz Vural'ın devir teslim yaptığını söyleyen Vardarer, ''Belki bu ayrılma, Türkiye'de ilkleri yaşattı. Giray Bulak, yeni hocamız Yılmaz Vural'a takım hakkında bütün bilgileri verdi, onunla paylaştı. Biz de görevimizi yaptık ve Giray hocamız ile yardımcı hocalarımızın, sezon sonuna kadar bütün alacaklarını ödedik. Dostane bir şekilde ayrıldık'' dedi.

Vestel Manisaspor'un Türkiye Süper Lig'de bulunduğu yerden memnun olmadıklarını belirten Vardarer, konuşmasında şunları söyledi: ''Bu durumda fatura her zaman teknik direktöre kesiliyor. Bu Giray hocanın suçu mudur diyeceksiniz. Tabii ki, Giray hocanın suçu değil. Ama olaylar böyle gelişiyor, hocalar değişiyor. Biz de bir kan değişikliğinden yola çıkarak, takımımızı biraz daha diriltmek ve ikinci devre daha iyi yerlere ulaşmak amacıyla Yılmaz Vural'ı göreve getirdik. Yılmaz Vural'la geçiş dönemini planlamıyoruz. Vural, sezon sonunda, gelecekle ilgili hedeflere göre tekrar anlaşma yapmamızı önerdi. Biz de bu teklifi kabul ettik.

2007-2008 sezonunun bitiminde, gelecek sezonun planlarını yaparak Yılmaz Vural ile tekrar masaya oturacağız.'' Vardarer, takıma yeni futbolcular katma konusunda bir girişimlerinin bulunmadığını, Yılmaz Vural'ın takımda eksiklikler görmesi durumunda takviye yapabileceklerini söyledi.

VURAL: ''LİGDE KALMAK İÇİN 40 PUAN GEREKİYOR''

Yılmaz Vural ise yaptığı açıklamada, geçen sezon 39 puan alan takımın düştüğünü, bu sezon da en az 40 puan toplamaları gerektiğini söyledi. Sezonun ikinci yarısında oynayacakları 16 maçı, 4'er maçlık dilimler halinde değerlendirdiklerini belirten Vural, şöyle konuştu: ''Manisaspor, ligde bulunduğu konumdan bir an önce uzaklaşmalıdır. Bu takımın başına şanssızlık geldi. Arzumuz bu kötü gidişi durdurmak. Seyirciyi de futbolun güzelliğine çekip stada getirmeliyiz. Onları yeniden heyecanlandırmak için geldik. Koray, Burak, Okan ve Şener ile daha önceden de birlikte çalıştım. Bugüne kadar rakip olarak tanıyorum, artık içerden tanıyacağım.'' Hafta sonu oynanacak Ankaraspor maçının önemine değinen Vural, ikili avantajda üstünlük sağlamak gerektiğini, hazırlıklarını buna göre yapacaklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious