Manisaspor'a UEFA'dan sürpriz

Manisaspor'a UEFA'dan sürpriz.14058
  • Giriş : 06.12.2008 / 15:52:00

UEFA, Manisaspor'un hissesine 47 bin Euro düştüğü açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

UEFA'nın EURO 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda milli takımlarda forma giyen oyuncuların kulüplerine vereceği katkı paylarından Manisaspor'un hissesine 47 bin Euro düştüğü açıklandı.

EURO 2008'e katılan 24 ülkenin milli takımlarında yer alan 368 futbolcu için 181 kulübe ödeme yapan UEFA, Türk Milli Takımı'nda forma giyen oyuncular için Futbol Federasyonu'na 2 milyon 534 bin Euro gönderdi. Türkiye'de en yüksek payı 948 bin 88 Euro ile Galatasaray alırken, Manisaspor'a da 47 bin 614 Euro ödeneceği bildirildi. Manisaspor'dan Galatasaray'a transfer olan Hakan Balta ile Trabzonspor'a giden Selçuk eleme grubu maçlarında forma giymiş, Hakan Balta ise finallere giden kadroda yer almıştı.

Öte yandan pazar günü saat 14.00'te 19 Mayıs Stadı'nda Güngören Bld'yi konuk edecek siyah-beyazlı ekip üç puan hesapları yapıyor. Rakip takımın savunma ağırlıklı bir Futbol sergileyebileceğini belirten Teknik Direktör Levent Eriş, "Karşıyaka maçının bir benzerini oynayabiliriz. Bu yüzden uzaktan şutlar, ikiye birler ve kanat ataklarıyla rakip savunmayı aşıp sonuca gitmeye çalışacağız. Forvet oyuncularına çok iş düşecek ancak savunmada görev yapanların da dikkatli olmaları gerekiyor" diye konuştu.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*