Manken Şenol İpek'e 100 YTL para cezası

Manken Şenol İpek'e 100 YTL para cezası.12168
  • Giriş : 23.05.2008 / 23:24:00

Manken Şebnem Schaefer ile annesine hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan manken Şenol İpek 100 YTL adli para cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesinin kararında, Şenol İpek'in, Şebnem Schaefer'e yönelik beyanlarının “hakaret” suçunu oluşturduğu belirtilerek, İpek'in önce 100 YTL adli para cezasına çarptırıldığı bildirildi.

Şebnem Schaefer'in de Şenol İpek hakkındaki beyanları nedeniyle söz konusu suça sebebiyet verdiği belirtilen kararda, bu nedenle TCK'nın 129. maddesinin 3. fıkrası uyarınca İpek hakkında Schaefer'e yönelik beyanlarından dolayı ceza verilmesine yer olmadığına hükmedildiği kaydedildi.

TCK'nın 129. maddesinin 3. fıkrası “Hakaret suçunun karşılıklı olarak işlenmesi halinde, olayın mahiyetine göre, taraflardan her ikisi veya biri hakkında verilecek ceza üçte birine kadar indirilebileceği gibi, ceza vermekten de vazgeçilebilir” hükmünü içeriyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Şenol İpek'in, “hakaret” suçundan 4 ay ile 2,5 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması isteniyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious