Manken Tuğba Özay cezaevinde sabaha kadar ağladı

Manken Tuğba Özay cezaevinde sabaha kadar ağladı.11994
  • Giriş : 12.08.2007 / 18:39:00

Manken Tuğba Özay'ın cezaevindeki ilk gecesinde sabaha kadar ağladığı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sabah kahvaltısında sadece çay içtiği öğrenilen Özay, 'Memurlar Koğuşu' olarak bilinen koğuşa yerleştirildi.

Yaşar Öz'ün liderliğini yaptığı iddia edilen çeteye yardım ettiği gerekçesiyle önceki akşam tutuklanarak Paşakapısı Kadın Kapalı Cezaevi'ne konulan manken Tuğba Özay, geceyi ağlayarak ve bir şey yemeden geçirdi.
Kendisini tehdit ettiğini öne sürdüğü sevgilisi Akın Büyükoğlu'nun baskısından kurtulmak amacıyla Öz'ün adamlarından Abdulcabbar Kibaroğlu'nu devreye soktuğu iddia edilen manken Özay, Nöbetçi İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "çeteye yardım" iddiasıyla tutuklanarak Üsküdar'daki Paşakapısı Kadın Kapalı İnfaz Kurumu'na konulmuştu. Kibaroğlu'nun Akmerkez'de bacağından vurulmasına neden olan çatışmanın azmettiricisi olmakla da suçlanan Özay, cezaevine girerken, üstü arandı ve eşyalarına el konuldu.

Hanımağa da kalmıştı

Kapalı alan fobisi olduğunu söyleyen Özay, geceyi karantina koğuşunda geçirdi. Duşunu aldıktan sonra, üstüne eşofman ve tişört giyen Özay'ı koğuş arkadaşları teselli etmeye çalıştı. Sürekli ağladığı belirtilen Özay'ı cezaevi sakinlerinin, "Canını sıkma abla" diye teselli etmeye çalıştığı öğrenildi. Özay dün sabah D Blok'ta bulunan "Memurlar Koğuşu" olarak bilinen, genellikle ticari suçlardan tutuklu bankacıların yattığı koğuşa yerleştirildi. 12 kişinin kaldığı koğuşta, daha önce polislikten atıldıktan sonra haraç çetesi kurduğu öne sürülen "Hanımağa" lakaplı Güniz Akkuş da kalmıştı.

Sadece çay içti

Akşam yemeğine yetişemediği için yemek yiyemeyen Özay'ın, peynir, zeytin, ekmek, domates ve salatalıktan oluşan sabah kahvaltısını da almadığı, sadece bir bardak çay içtiği öğrenildi.
Poliste geçirdiği sinir krizi sonucu sakinleştirici hap verilen Özay'ın bu ilaçlarına cezaevi revirindeki doktorlar tarafından el konuldu. Özay'ın ilaçları doktorunun tavsiyesi doğrultusunda revir görevlileri tarafından verilecek. Özay, psikolog Yücel Sözer kontrolünde ortama alıştırılacak.

'Tuğba çatışması' planı bozdu

Tuğba Özay'ın telefonla yardım istemesi üzerine Akmerkez'de meydana gelen çatışma nedeniyle polisin 'Rulet' operasyonunu bir gün önceye aldığı belirtildi.
Alınan bilgiye göre, Yaşar Öz ve adamlarını 9 aydır izleyen Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 Ağustos sabahı operasyon yapmaya karar verdi. Savcılıklardan da arama kararı 4 Ağustos'ta çıkarıldı. Hazırlıklarını tamamlayan ekipler, operasyonu beklemeye başladı. Ancak 5 Ağustos akşamı Özay'ın azmettirmesiyle meydana geldiği öne sürülen çatışmada adı geçenler, Öz'ün adamları olunca, erken müdahale ihtiyacı doğdu. Kırmızı alarm veren polis şefleri, önceden tespit edilen adreslere operasyon yaparak 31 kişiyi gözaltına aldı. Ancak bir kişi kaçtı.

Özay'ın emniyetteyken bir gecede 3 kez bayıldığı ortaya çıktı. Polis, Özay'ın "Kapalı alan korkum var" uyarısını, birçok zanlının söylediği mazeret sözleri gibi değerlendirdi. Ancak Özay aynı gece içinde 3 kez baygınlık geçirince tedavi edilmesine karar verildi. Sorgu sırasında üzülen Özay'ın bazı polislerce, "Bir şey olmaz, üzülme. Serbest kalırsın" diyerek teselli ettikleri iddia edildi. Tutuklanmayacağını düşünen Özay'ın adliyeye sevk edilmeden önce emniyetten mutlu olarak ayrıldığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious