Mankenlerin aksesuarları Çanakkale'den!

  • Giriş : 24.05.2006 / 00:00:00

Beceri yarışmasında mankenlein saçlarına konulan Çanakkale'nin tarihi sembolleri izleyenleri şaşırttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen yarışmaya katılan Çanakkale'nin tanınmış ünlü kuaförleri yaptıkları saç modellerine Çanakkale'nin tarihi sembollerini kullandı. Birbirinden ilginç saç modelleri ile dikkat çeken adayları desteklemeye gelen arkadaşları ise Kültür Merkezini adeta stadyuma çevirdi.

Tezahüratları ile arkadaşlarını destekleyen öğrenciler ilginç saç modelleri karşısında şaşkına döndü. Özellikle Gelibolu'dan yarışmaya katılan bir adayın mankenin saçlarında maytap yakması herkesi heyecanlandırdı. Çanakkale'nin tarihi ve turistik açıdan önemli bir yerleşim birimi olduğunu belirten kuaförler bir araya gelerek hem becerilerini hem de tarihi yerleri tanıtmak amacı ile böyle bir çalışma yapmak istediklerini kaydederek, "Çanakkale'nin tarihi değerlerini saçlara da yansıtmak istedik. Bunun için tarihi Çimenlik kalesini, Truva atını, Nusrat mayın gemisini ve Şehitler Abidesi'ni bayanların saçlarında sergilemek istedik. Bunu da başardığımız için çok mutluyuz" dedi.

Çok sayıda vatandaşın büyük bir dikkatle izlediği gösteride Tamer Albayrak "Çimenlik Kalesini", Yaşan Abat "Nusrat mayın gemisini", Dilek Tektaş "Şehitler Abidesini" Orçun Sonat "Truva Atını" ve İpek Abat da değişik bir gelin başı figürünü bayanların saçlarında sergiledi. 10. yıl marşı ile sona eren gösteriyi beğeni ile izleyen seyircilerde kuaförleri ayakta alkışladılar

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious