Mankenlerin kazanç kapıları

Mankenlerin kazanç kapıları.19412
  • Giriş : 27.09.2008 / 02:31:00

Bir dönem ajans kuran Neşe Erberk, bir çok ünlü mankeni podyumlara kazandıran bir isim olarak, modellerin çok kısa sürede büyük paralar kazanmasının ancak reklam kampanyalarına katılmalarıyla mümkün olabileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Neşe Erberk, Kanaltürk'teki 'Orada Neler Oluyor?' programında, mankenlerin podyumlardan çok büyük paralar kazanmadığını söyledi.

Erberk, bazı mankenlerin kısa sürede değişen yaşam tarzlarının dikkat çekmesiyle ilgili olarak sorulan "Bu kadar büyük paralar alıyorlar mı?" sorusuna "Ancak bir reklam kampanyası yakalarsanız, tabi ki bir kampanya ile bir araba alınır" diye yanıt verdi.

Defilelerin çok az para kazandırdığını hatta bazı modacıların defilelerine mankenlerin sembolik ücretlerle ya da ücretsiz çıktıklarını anlatan Neşe Erberk "Defile mankenin kendini göstermesi için en uygun ortamdır. Mankenler, tanıtım ve en çok reklam filmlerinden kazanırlar" dedi.

Erberk, reklam filmine gitmeyen ve birdenbire çok zengin olan mankenlerin durumuna "Soru işaretiyle bakabiliriz" yorumunu yaptı.

Deniz Akkaya star olmak istiyordu

Neşe Erberk, manken olmak için kendisine gelen Deniz Akkaya'nın fiziğinin çok iyi olduğunu söyleyerek henüz estetik olmadığı o günlerde inanılmaz bir karizmasının olduğunu da belirtti. Erberk, "Yürüyüşü, havası, kendini ifade edişi çok iyiydi. Çok hırslıydı. Girdiğinde demişti ki'Ben star olmak istiyorum'. Ne istediğini biliyordu" dedi.

Aralarında daha sonra yaşanan tatsızlıklar için yorum yapmayan ve 'Tercihler' diyen Erberk, "Çok gönül vermişti. Anne ve babasıyla
kaç kez oturup toplantılar yapmıştık. Her seferinde 'Kızınız bu işi çok istiyor ve profesyonel olacak' demiştim... Ailesi bazı dönemlerde bazı çalışmalarını istememişti. Ama işinde cesur olmak doğru birşey. Orada sınır koymak zorunda değilsin... Çıplak resim de verebilirsin. Profesyonellik adınaysa neden olmasın ki" açıklamasını yaptı.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*