Mansız, futbol yaşamına artık son verdiğini açıkladı

Mansız, futbol yaşamına artık son verdiğini açıkladı.62341
  • Giriş : 14.06.2007 / 17:28:00
  • Güncelleme : 14.06.2007 / 17:51:49

Mansız, 1,5 yıl önce Ankaragücü'nde ara verdiği futbol yaşamına artık son verdiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beşiktaş'ta yıldızı parlayan, (A) Milli Futbol Takımı'yla Dünya 3.'lüğü yaşadıktan sonra Güney Kore'nin Vissel Kobe takımına transfer olan İlhan Mansız, 1,5 yıl önce Ankaragücü'nde ara verdiği Futbol yaşamına artık son verdiğini açıkladı.

Çırağan Sarayı'nda basın mensuplarının karşısına çıkan İlhan Mansız, 2002 yılında yaşadığı bir sakatlığın ardından hatalı operasyon geçirdiğini belirterek, “Yapılan hatalı ameliyat sonrası sağ dizimden 3 ameliyat olmak zorunda kaldım. Geçirdiğim tedavi programının ardından Ankaragücü'nde futbola yeniden döndüm. Eski sakatlığımın nüksettiği dönemde Almanya'da bir Trafik Kazası geçirdim ve bu kez sol dizim hasar gördü. Yeniden futbola dönebilmek için Almanya ve ABD'de yoğun bir tedavi dönemi geçirmeme rağmen her iki dizimde de su toplama olduğu için Bayern Münih'in doktoru olan Hans Wohlfahrt'ın da kararıyla futbolu bırakma kararı aldım” ifadelerini kullandı.

Üzüldüğü konunun, sakatlık yaşadığı dönemde basına kendisine iyi bakmadığı şeklinde haberlerin yansıması olduğunu kaydeden İlhan, futbolcu arkadaşlarına da tavsiyede bulunarak, “Faal oldukları dönemde sakatlığa karşı kendilerini sigortalatmaları. Benim sigortam vardı ve eğer 2002 yılında futbolu bırakmış olsaydım milyon dolarlar içeren bir tazminat alabilecektim ancak benim Futbol oynama isteğim ağır bastı o dönemde” diye konuştu.

“PİŞMAN OLDUĞUM BİR ŞEY YOK”

Geriye dönüp baktığında pişman olduğu bir şey olmadığını aktaran İlhan, “Tabii ki tüm yaşadıklarım bende çeşitli etkiler bıraktı. Bu saatten sonra da geride kalanları değerlendirmek için geç. Dönemin şartları ne gerektiriyorsa ben en iyisini yapmaya çalıştım” dedi.

Milli Takım'la 2002 yılında Dünya 3.'sü olarak Türk futbolunda çıtayı yükselttiklerini anlatan İlhan, yine benzer başarıların geleceğine inandığını vurgulayarak, “Potansiyeli yüksek bir takımımız var” ifadesini kullandı.
Türk futbolunun en büyük sorunu olarak alt yapıdan gelen oyuncuların (A) takımlara kolay kazandırılamamaları olduğunu belirten İlhan Mansız, “Futbolcular başarılı dönemlerinde çok çabuk göklere çıkartılıp, ardından formsuz olunduğunda da hemen yerden yere vuruluyor” diye konuştu.

İlhan Mansız, ilerde Türk futboluna katabileceği şeyler olduğunu düşündüğünü de dile getirerek, Köln Futbol Akademisi'nde bu sene kayıtların dolduğunu ancak gelecek sene burada eğitim alıp antrenörlük lisansı almak istediğini kaydetti.

“MODA VE TASARIM YAPACAĞIM”

Yeni projeler üzerinde çalışacağını söyleyen İlhan Mansız, moda ve tasarım üzerine çalışmalar planladığını ifade etti.
İtalya ve Almanya'da moda ile tasarımcılık üzerinde eğitim almak istediğini anlatan İlhan, bayan iç çamaşırı üzerine de üretim yapmayı planladığını belirterek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious