ManU Real'i şikayet edecek

ManU Real'i şikayet edecek.13020
  • Giriş : 27.05.2008 / 22:51:00

Şampiyonlar Ligi'nin son şampiyonu M.United, R.Madrid'i futbolcusuna karşı tutumunu sert bir dille eleştirip, İspanyol kulübünü FIFA'ya şikayet edeceğini duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Manchester United Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, Ronaldo'nun halen 4 yıllık sözleşmesinin bulunduğu ve satılık olmadığını vurgulanarak, Portekizli futbolcunun da burada kalma isteğinde olduğu bildirildi.

Real Madrid'i, transfer iddialarını sürekli gündemde tutup Ronaldo'nun ''kafasını karıştırmak ve dengesizliştirmekle'' suçlayan İngiliz kulübünün açıklamasında, ''Real Madrid'in bu tutumu kabul edilemez. Real Madrid'i FIFA'ya şikayet etmekten başka seçenek kalmayacak. Kulüp olarak bu duruma daha fazla tolerans göstermeyeceğiz. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki Manchester United en iyi futbolcularını elinde tutmak için herşeyi yapacaktır'' denildi.

İspanyol basınında her gün Ronaldo'nun Real Madrid'e geleceği iddiaları yer alırken, son olarak İspanyol kulübünün 90 milyon Avro'ya dek bonservis vererek futbolcuya yılda 9.5 milyon Avro maaştan 5 yıllık sözleşme önerdiği ileri sürülmüştü.

Real Madrid Kulübü başkanı Ramon Calderon da kulüp olarak ellerinden geleni yaptıklarını, transferin gerçekleşmesi için bundan sonra herşeyin Ronaldo'ya kaldığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious