ManU'da Giggs rekor kırdı

ManU'da Giggs rekor kırdı.9598
  • Giriş : 12.05.2008 / 20:26:00

Sir Bobby Charlton, Manchester United'ın pazar günü şampiyonluğu ilan ettiği mücadelede ikinci yarıda oyuna giren Ryan Giggs'in kendine ait "En çok forma giyen Manchester United oyuncusu" rekorunu egale ettiğini gördüğü için memnun olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

34 yaşındaki oyuncu pazar günü de sahaya çıkarak 758 maç ile Sir Bobby Charlton'a ait olan "En çok forma giyen Manchester United oyuncusu" rekoruna yetişti.

Galli kanat oyuncusu kendisi adına unutulmaz olan bu günde Manchester United'ı 2 farklı üstünlüğe taşıyan golle onurlandırarak aynı zamanda takımına da şampiyonluk yolunda rahat bir nefes aldırmıştı.

1954-1973 yılları arasında Manchester United forması ile yıldızlaşan Sir Bobby Charlton, Giggs'in bu rekorunu görmek için pazar günü Wigan'ın maçlarını oynadığı JJB Stadı'ndaydı ve hiçbir şeyin rekorunun kendini böylesine Manchester United'a adamış bir oyuncu tarafından egale edildiğini görmekten daha mutlu edemeyeceğini söyledi.

"Rekorumun Ryan (Giggs) tarafından sahiplenilmesini umursamıyorum. Eğer bu rekoru birine deretme hakkı bana verilseydi, seçeceğim isim de Giggs olurdu." şeklinde konuşan Charlton, "O'nun Manchester United'a geldiği günü hatırlıyorum. Özel bir oyuncu olduğunu biliyordum. Çok atletik ve büyük bir oyuncu. Aynı zamanda da mükemmel bir insan. Kimse O'nun kadar bu rekorları kırmayı haketmemiştir." diyerek Galli oyuncuyu göklere çıkardı.

Manchester United'ın 1969 yılında kulüp tarihindeki ilk Avrupa Kupası'nı kazanan takımda da yer alan 70 yaşındaki Charlton "Giggs'in Manchester'daki bu rekoru inanılmaz bir rekor ve ben de onunla gurur duyuyorum. Şu anda kendi rekorumu unutmuş durumdayım." diyerek sözlerini tamamladı.

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious