Maradona Messi'yi çağırmadı

Maradona Messi'yi çağırmadı.11741
  • Giriş : 07.11.2008 / 14:46:00

Arjantin'in çiçeği burnunda teknik direktörü Diego Armando Maradona, takımdaki ilk icraatını Lionel Messi'yi kadroya çağırmayarak gerçekleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diego Armando Maradona, Arjantin'in 19 Kasım'da İskoçya'yla yapacağı maçın aday kadrosunu belirlerken, Barcelona'da top koşturan Lionel Messi'yi aday kadroya çağırmadı.

Arjantin'de Diego Armando Maradona dönemi, Arjantin Futbol Federasyonu (AFA) merkezinde yapılan törenle resmen başladı. Yeni antrenörlük döneminde birlikte çalışacağı Danışmanı Carlos Salvador Bilardo ile birlikte törende yerini alan Maradona'yı, AFA Başkanı Julio Grondana takdim ederken, oldukça heyecanlı görünen Maradona duygularını, "Cennette gibiyim" sözleriyle dile getirdi.

Teknik direktör olarak yaptığı ilk konuşmada, Arjantin Milli Takımı eski teknik direktörlerinden Carlos Bilardo ile birlikte çalışmaktan büyük bir onur duyduğunu belirten Maradona, "İkimiz birlikte her türlü güçlüğün üstesinden geleceğiz" diye konuştu.

Tüm oyuncuları kendi yanında görmek istediğini ve onlardan sadakat beklediğini vurgulayan Maradona, ideal oyuncu tipini de şöyle açıkladı:

"Çelik, disiplinli, çalışmaya her zaman hazır ve bir numaranın yani kendinin emirlerine amade"

Arjantin Milli Takım Teknik Direktörü olarak ilk sınavını 19 kasım'da İskoçya karşısında oynanacak dostluk maçında verecek olan Maradona, maç kadrosuna Messi'yi çağırmazken, yeni Milli Takım kaptanının Liverpool'lu oyuncu Javier Mascherano olacağını açıkladı. Barcelona ile yapılan centilmenlik anlaşması gereğince Messi'yi dostluk maçına çağırmadıklarını açıklayan Maradona'nın ilk kadrosu şu isimlerden oluştu:

Carrizo, Sergio Romero, Zanetti, Demichelis, Heinze, Cata Díaz, Burdisso, Coloccini, Jonas Gutiérrez, Lucho González, Gago, Mascherano, Maxi Rodríguez, Sosa, Di María, Agüero, Tevez, Lisandro López, Lavezzi ve Denis.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*