Maradona vatan haini mi?

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Diego Maradona’nın reklam filmi, Arjantinlileri çileden çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Boca Juniors takımının yıldızı olan Maradona ise "Brezilya formasında bir sorun yok. Ancak River Plate (B.Juniors’un ezeli rakibi) formasını asla giymem" dedi.

ARJANTİN’in efsanevi futbolcusu Diego Maradona’nın bir reklam filmi için ezeli rakipleri Brezilya milli takımının formasını giymesi Arjantinlileri çileden çıkardı. Maradona’nın "vatan haini" olduğunu söyleyecek kadar ileri gidenler bile var.

Maradona, Brezilyalı bir meyve suyu üreticisinden Ronaldo ve Kaka ile birlikte bu reklamda oynamak için 150 bin dolar aldı. Reklam, Ronaldo ve Kaka ile yan yana dizilmiş Maradona’nın Brezilya milli marşını okumasıyla başlıyor. Sonra birden uyanıp kendine gelen Maradona, yatağında olduğunu ve Arjantin’in mavi, beyaz milli formasını giymiş olduğunu farkediyor ve "Kabusmuş" dediği duyuluyor. Şaşkın bir şekilde başucundaki boş meşrubat kutularına bakan Maradona, "Guarana Antarctica’yı fazla kaçırmışım" diye devam ediyor.

Maradona’nın reklamında oynadığı meşrubat üreticisi, Haziran ve Temmuz aylarında Almanya’da yapılacak 2006 Dünya Şampiyonası’nda altıncı kez kupayı almaya çalışan Brezilya milli takımının sponsorlarından biri. İki kez dünya kupasını eve götürmeyi başaran Arjantin, Brezilya’nın en sıkı rakiplerinden biri olarak kabul ediliyor. İşte bu nedenle de Arjantin’de Maradona’nın Brezilya forması giymesi bir ihanet gibi algılandı. Eski Boca Juniors oyuncusu olan Maradona, biri 1979 yılında 20 yaş altında Güney Amerika Şampiyonası ve diğeri 1990 Dünya Kupası olmak üzere iki kez Brezilya forması giydiğini, bundan da pişmanlık duymadığını belirterek, "Asla giymeyi kabul etmeyeceğim tek forma River Plate’ninkidir (Boca Juniors’ın rakibi)" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious