Maradona'ya estetik operasyon

  • Giriş : 15.09.2007 / 11:43:00

Sağlık sorunlarından başını kurtaramayan Maradona yine bıçak altına yattı. Ama bu kez endişe edecek bir şey yok.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Arjantin ve dünya futbolunun efsane isimlerinden Diego Maradona'nın, geçtiğimiz ay Kolombiya'da bir klinikte estetik ameliyatı olduğu bildirildi.

Son dönemde yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle sık sık gündeme gelen Futbol dünyasının unutulmaz isimlerinden Maradona, Kolombiya'da bıçak altına yattı ancak bu kez durum farklıydı. Maradona'nın 28 Ağustos'ta Kolombiya'daki bir klinikte, alnındaki ve boynundaki kırışıklıkları gidermek için estetik ameliyat olduğu ifade edildi. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Kolombiyalı doktor Alejandro Rada, 46 yaşındaki Maradona'nın ameliyatla birlikte 'birkaç yıl gençleştiğini' söyledi. Rada açıklamasında, operasyonla birlikte Maradona'nın kırışıklıklarının düzeltildiğini ifade ederek, "Maradona'nın alnı ve kaşları arasındaki kırışıklıkları da düzelttik. Ayrıca kaşlarını kaldırdık. Bu operasyonlarla birlikte Maradona daha iyi bir görüntüye sahip oldu" dedi.

Dünya futbolunun en önemli isimlerinden biri olan Maradona, Barcelona ve Napoli gibi Futbol kulüplerinden forma giydi, 1986 yılında ise Arjantin Milli Takımı'yla Dünya Kupası'nı kaldırdı, 1990 Dünya Kupası'nda da final oynadı. Başarılarla dolu kariyerini uyuşturucu ve alkol bağımlılığı yüzünden erken noktalamak zorunda kalan Maradona, 2000 ve 2004 yıllarında uyuşturucu kullanımına bağlı olarak kalp krizi geçirdi ve hastaneye kaldırıldı. Maradona son olarak geçtiğimiz Nisan ve Mayıs aylarında alkol kullanımına bağlı nedenlerle de bir süre hastanede tedavi gördü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious