Marangoz cinayetinden, yasak aşk çıktı

  • Giriş : 10.03.2007 / 00:00:00

Afyonkarahisar'da, geçen çarşamba günü aracının içinde başına ateş edilerek öldürüldükten sonra cesedi yakılmış olarak bulunan 4 çocuk babası marangoz Memiş Biçer'in katil zanlıları yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Biçer'in, yasak aşak yaşadığı iddia edilen 2 çocuk annesi Fatma Yılmaz'la eşi Mustafa Yılmaz tarafından öldürüldüğü, ardından da delillerin yok edilmesi için cesedin otomobille birlikte yakıldığı iddia edildi. Yılmaz çifti ile birlikte Biçer'in dayısı Ali Osman Coşkun da gözaltına alındı.

Jandarma ekiplerinin 4 günlük çalışması sonucu aydınlatılan cinayet olayı iddiaya göre şöyle gelişti: Konya'nın Akşehir İlçesi'nde marangozluk yapan 34 yaşındaki Memiş Biçer, 1 yıl önce dayısı Ali Osman Coşkun'dan 2 bin YTL borç para aldı. Aradan geçen süre içerisinde borcunu ödeyemeyen Biçer, dayısı tarafından sıkıştırılmaya başlandı.

Yeğeninden alacağı olan 2 bin YTL'yi alamayan Coşkun, düzenlediği senette bulunan 2 bin rakamının önüne de 1 rakamını ekleyerek alacağını 12 bin YTL yaptı. Coşkun, yeğenini 12 bin YTL'lik senetle icraya veririrken, aynı beldede yaşayan Mustafa Yılmaz'a yeğeninin, eşi Fatma Yılmaz'la yasak aşk yaşadıklarını söyledi. Bunun üzerine Mustafa Yılmaz, Ali Osman Coşkun'dan kendisine silah temin etmesini istedi. Yasak aşkı öğrenen Mustafa Yılmaz, eşi Fatma'yı da ölümle tehdit ederek, “Memiş Biçer'i ara bizi Dereçine Beldesi'ne götürmesini iste” dedi. Biçer'i arayan Fatma Yılmaz, eşiyle onun 34 JFK 87 plakalı otomobiliyle yola çıktı. Dereçine Beldesi yakınlarında bir kiraz bahçesinde aracı durduran Mustafa Yılmaz, Ali Osman Coşkun'dan sağladığı tabancayla Memiş Biçer'i, başına ateş ederek öldürdü. Aracı da benzin dökerek yakan Mustafa Yılmaz ve eşi Fatma Yılmaz, olayın ardından kaçtı.
Sultanadağı İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin 4 günlük araştırması sonunda Memiş Biçer cinayetinin zanlıları olarak Yılmaz çifti yakalanıp gözaltına alındı. Çiftin ifadeleri doğrultusunda azmettirici olduğu iddiasıyla Ali Osman Coşkun da gözaltına alındı. İlk sorgularında suçlarını itiraf ettikleri belirtilen zanlılar, adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious