Maraş'ta peruk gerginliği

Maraş'ta peruk gerginliği.7585
  • Giriş : 05.09.2006 / 00:00:00

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde bir kız öğrencinin okul kaydının, peruklu olduğu gereçesiyle yapılmadığı iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ÖSS sınavına girip KSÜ'yü kazanan kızı Şeyma Türkkan'ın, peruklu olduğu gerekçesiyle kaydının yapılmadığını savunan Şemsettin Türkkan, KBÜ'nün Bahçelievler Kampüsü önünde yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:
“25 yıl Milli Eğitim camiasına şerefle hizmet etmiş bir baba olarak, okul kazanan kızımın kaydını yaptırmak için Ankara'dan Kahramanmaraş'a geldim. Ancak kızım, sırf peruklu olduğu için kaydı yapılmadı. Fevkalade kötü ve sert muameleye muhatap olduk. Öğrenci İşleri Başkanı bizi odasına dahi alma lütfunda bulunmayıp, yatırdığımız 458 YTL'nin dahi iade edilmeyeceğini söyleyerek geri çevirdi.

Kızım, bina içine dahi alınmadı. Üniversitede peruk yasağı mı var? Kızımın kaydını yaptıramadığım için Kahramanmaraş'tan büyük bir üzüntüyle ayrılıyorum.” Kaydı yapılmayan Şeyma Türkkan ise hakkını arayacağını, gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuracağını belirtti. KSÜ Basın-Yayın Halkla İlişkiler Bürosundan yapılan açıklamada, sözkonusu öğrencinin kıyafetinin uygun görülmediği için kaydının yapılmadığı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious