Marca: "Aragones Fenerbahçe'ye gidiyor"

Marca:
  • Giriş : 17.06.2008 / 11:34:00

İspanyol spor gazetesi Marca, İspanya milli takımının teknik direktörü Luis Aragones'in Fenerbahçe ile iki yıl için anlaştığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Luis Türkiye'ye Gidiyor" başlığıyla haberi manşetten veren Marca, Avrupa Futbol Şampiyonası sonrasında resmi açıklamanın yapılacağını belirtti.

Aragones'in Fenerbahçe ile her şartta tam olarak anlaştığı ve milli takımdaki yardımcı antrenörleri ile teknik kadrosunu da beraberinde götüreceği kaydedildi.

İspanyol teknik adamın, Vicente del Bosque'nin Beşiktaş ile yaşadığı parasal problemden dolayı Fenerbahçe'den de benzer garantileri kendisi için istediği bildirildi.

İspanya'da "Dede" lakabıyla tanınan 70 yaşındaki Luis Aragones, Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde yaptığı açıklamada, teknik direktörlük yapmak için halen kendini çevik ve zinde hissettiğini ve büyük olasılıkla yurt dışında bir takımı çalıştıracağını söylemişti.

Tecrübeli teknik adam 1974 yılında Atletico Madrid ile başlayan kariyerinde Real Betis, Barcelona, Espanyol, Sevilla, Valencia, Oviedo, Mallorca kulüplerinde görev yaptı, Atletico Madrid kulübünde dört farklı dönemde teknik direktör olarak bulunmuştu.

Fenerbahçe'nin, La Liga'nın geçtiğimiz sezonki gol kralı Daniel Güiza'yı kadrosuna katmak için de Mallorca'ya 15 milyon euro, İspanyol futbolcuya da sezon başına 3 milyon euro önerdiği iddia edildi.

Mallorca'da sezon başına 600 bin euro alırken, Fenerbahçe'de bunun beş katını alacağı öne sürülen 28 yaşındaki Güiza'nın Arsenal, Roma, Valencia gibi taliplerinin de bulunduğu hatırlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious