Mardin Adliyesi'nde taşlı sopalı kavga

  • Giriş : 18.08.2006 / 00:00:00

Mardin Adliye binasında 2 kan davalı aile arasında çıkan taşlı sopalı kavgada, Mardin Emniyet Müdürü İsmet Taşan ile ikisi polis memuru toplam 13 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Müdahale sırasında Taşan'ın parmakları cam parçalarıyla kesildi. Taşan, acil serviste yapılan müdahalenin ardındarn taburcu edildi.

İkisi polis memuru her 2 aileden toplam 12 yaralının ise Mardin Devlet Hastanesi'ndeki tedavileri yoğun güvenlik önlemleri altında yapıldı. Sarıgül ve Altuğ ailelerinden bazı kişiler hastane çıkışı gözaltına alındı.

Emniyet Müdürü İsmet Taşan, kavgaya karışan sözkonusu her 2 aile fertlerinden yaralılar dahil yaklaşık 20 kişinin gözaltına alındığını, tahkikatın çok yönlü sürdürüldüğünü söyledi.

Mardin'in Ömerli ilçesi Salihli köyünde daha önce aralarında husumet olan iki ailenin sabah saat 9.30 sıralarında Mardin 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, Sarıgül ve Altuğ aileleri arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü.

Adliye binası içinde çıkan kavgada Altuğ ailesinden Zeki, Nuriye, Abdullah, Kasım, Ramazan, Mehmet ve Mustafa Altuğ , Sarıgül ailesinden ise Veysi, Mehmet, Abdurrahman ve Ramazan Sarıgül çeşitli yerlerinden yaralandı.

Altuğ ve Sarıgül ailesi arasında 5 yıl önce çıkan kan davasında şu ana kadar her 2 taraftan 10 kişinin öldüğü belirtildi. 9 ay önce 2 aile arasında süren kan davası barışla noktalanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious