Mardin polisi alarmda!

  • Giriş : 15.08.2006 / 00:00:00

Mardin polisi, PKK'nın kuruluş yıldönümü nedeniyle alarma geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mardin'in önemli noktalarına özel harekat timleri yerleştirildi. Çevik kuvvet ekipleri ise mahalle ve sokaklarda devreyi görevi yaparak olası bir olaya karşı hazır kıta olarak bekledi. Sabaha kadar zırhlı akrep araçları ile Mardin'in sokak ve caddelerinde tur atan özel hareket timleri şehrin önemli noktalarında sabaha kadar nöbet tuttu. Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerine sevk edilen çevik kuvvet polisleri ise sabaha kadar ilçelerin giriş ve çıkış noktalarında nöbet tutarak, devriye görevi yaptı.

Mardin Emniyet Müdürü İsmet Taşan, PKK'nın kuruluş yıldönümü nedeniyle Mardin genelinde her hangi bir olayın yaşanmaması için müdürlüğe bağlı tüm ekipleri harekete geçirdiklerini söyledi.

Mardin ve ilçelerinde güvenliği sağlamak için 2 gün boyunca özel hareket timleri ve çevik kuvvet ekipleri çevre güvenliği için alarma geçirdiklerini ifade eden Taşan, "Halkımızın can ve mal güvenliğini korumak için gece gündüz çalışıyoruz. 24 saat boyunca polis arkadaşlarımız gözünü kırpmadan vatandaşlarımızın başında nöbet tutmaya çalışıyor. Halkımızın huzur ve güvenliğini bozan her türlü terör olaylarına karşı her zaman mücadeleye etmeye hazırız." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious