Mardin sokakları mehterle inledi

Mardin sokakları mehterle inledi.12601
  • Giriş : 21.11.2008 / 17:55:00

Mardin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 88. yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen mehter konseri vatandaşlara coşkulu anlar yaşattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mardin Belediyesi ve Mardin Türk Eğitim Bir Sen sendikası tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında Elazığ Belediyesi Kültür Müdürlüğü Mehteran Takımı Mardin'de binlerce kişiye konser verdi.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen konser öncesi 7 bin yıllık tarihi Mardin Caddesi'nde gövde gösterisi yapan mehter takımı, vatandaşların büyük ilgisini çekti.

Cadde boyunca yürüyen ve çeşitli fetih şarkıları söyleyen mehter takımı, daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlara unutulmaz anlar yaşattı.

Belediye Başkanı Metin Pamukçu, Mardin'de mehteran takımı oluşturmak için bazı belediyelerden yardım talebinde bulunduklarını söyledi.

Türk Eğitim Bir Sendikası Başkanı Bahattin Biçer ise, "Mardin'in düşmandan kurtuluşunda önemli pay sahibi olan Osmanlı'nın torunları olarak bugün Mardin'de fethin marşını hep birlikte dinliyoruz. Kurtuluşun gururunu yaşıyoruz." dedi

İlk defa mehteran konserine geldiğini söyleyen vatandaşlardan Murat Bağış da, bu tür sosyal aktivitelerin Mardin için çok önemli olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*