Mardin'de 1 terörist öldürüldü

  • Giriş : 03.05.2007 / 00:00:00

Mardin'de düzenlenen operasyonda terör örgütü üyesi H.A'nın ölü ele geçirildiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, terör örgütü PKK'ya yönelik ilçe merkezinde 1 Mayıs 2007 tarihinde operasyon düzenlendiği bildirildi.

Derik ilçesinde bölge sorumlusu olarak silahlı faaliyet gösteren Alan kod adlı H.A'nın, 1 Mayısta Derik ilçesinde güvenlik görevlileri ile kamu kurum kuruluşlarına yönelik eylem yapmak amacıyla A.D. ve F.D'nin ikametinde olduğunun tespit edildiği belirtilen açıklamada, terörist H.A'nın gizlendiği ikamette yakalanmasına yönelik operasyon düzenlendiği kaydedildi.

“Teslim ol” ikazlarına uymayıp kaçmaya çalışan H.A'nın, üzerinde kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 2 el bombası, 5 şarjör ile ölü ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

“Gizlendiği evde yapılan aramada, mavzer tabir edilen tüfek, pompalı tüfek, tabanca, 3 şarjör, 36 dolu mermi, H.A'nın fotoğrafının yer aldığı ve Ş.K. adına tanzim edilmiş sahte kimlik ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi. Olay sonrasında terör örgütü mensubu H.A'ya yardım ve yataklık eden A.D. ve F.D. gözaltına alındı. Sorgulamalarının ardından adli mercilere sevk edilen 2 kişi tutuklandı.”

Açıklamada, H.A'nın Ömerli ilçesi Göllü Jandarma Karakol Komutanlğına yapılan saldırı sonucunda 1 askerin şehit edilmesi, 1 askerin yaralanması, Midyat ilçesinde Şenköy Botaş boru hattının patlayıcı ile patlatılması, Derik ilçesinde askeri personelin park halindeki aracına konulan bombanın patlatılması olaylarını gerçekleştirdiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious