Mardin'de 11 PKK yandaşı tutuklandı

Mardin'de 11 PKK yandaşı tutuklandı.10284
  • Giriş : 09.11.2007 / 10:51:00

Mardin'de terör örgütüne silah ve mühimmat temin eden 11 kişi tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mardin ve ilçelerinde düzenlenen 5 ayrı operasyonda çok sayıda ABD yapımı Glock marka tabancalar ve bu silahlara ait çok sayıda mühimmat ile PKK terör örgütüne ait çok sayıda örgütsel döküman ele geçirildi.

Mardin Emniyet Müdürlüğü'nün 'Rövanş' adını verdiği operasyon kapsamında 52'si Glock olmak üzere, 88 değişik çap ve markada tabanca, bu tabancalara ait 151 şarjör, yine bu silahlara ait değişik çap ve markada 96 mermi ele geçti. Operasyonda suç organizasyonu içerisinde yer alan 11 kişi tutuklandı.

Ayrıca aynı operasyonların devamı olarak, 6 Kasım'da Mardin'in Nusaybin ilçesi ile Şırnak, Batman, Şanlıurfa, Gaziantep ve İzmir'de sabaha karşı eş zamanlı düzenlenen operasyonda ise; aynı suç organizasyonu içerisinde yer aldıkları önceden belirlenen Nusaybin ilçesinde 10, İzmir'de 3, Gaziantep'te 1, Şanlıurfa'da 1, Batman'da 3, Şırnak'ta 4 olmak üzere 22 kişi yakalandı. Yakalanan kişilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 1 adet 7,65 mm çapında tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ile yasadışı PKK terör örgütüne ait örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

Operasyon kapsamında yakalanan 22 şüpheli şahıs, terör örgütü adına teşekkül oluşturmak sureti ile uluslararası silah ve mühimmat kaçakçılığı yapmak suçundan adli mercilere sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious