Mardin'de 29 kaçak silah ele geçirildi

Mardin'de 29 kaçak silah ele geçirildi.15352
  • Giriş : 17.03.2008 / 13:01:00

Mardin'in Nusaybin ilçesinde polisin düzenlediği operasyonda Irak'ın kuzeyinden getirildiği tespit edilen 27 adet değişik çap marka silah ile 2 adet suikast silahı ele geçirildi. Operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mardin Emniyet Müdürü İsmet Taşhan, düzenlediği basın açıklamasında,özellikle son günlerde Irak'ın kuzeyinden Türkiye'ye getirilen kaçak silahlara yönelik düzenlenen operasyonlarda çok sayıda silah ele geçirildiğini belirtti.

İsmet Taşhan, son olarak emniyet güçlerinin Nusaybin ilçesinde bir eve düzenlediği baskında samanlıkta saklanmış vaziyette 27 adet değişik çap ve marka tabanca, 2 adet uzun namlulu suikast silahı ile bu silahlara ait 36 adet şarjör ve 4 adet fişek ele geçirildiğini söyledi.

Taşhan, "Ele geçirilen silahların Irak'tan getirildiğini tespit ettik. Operasyonda 5 kişi gözaltına alındı. Şahıslardan 4'ü çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. 1 kişi serbest bırakıldı. Ayrıca bu olayda bağlantısı bulunan bir kişinin de aranması devam etmektedir. Silah kaçakçılarına yönelik operasyonlarımız devam ediyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious