Mardin'de 3 PKK'lı yakalandı

Mardin'de 3 PKK'lı yakalandı.10334
  • Giriş : 29.08.2008 / 08:51:00

Mardin'de güvenlik güçleri ile çatışmaya giren PKK'lılardan 1'i yaralı 2'si sağ olarak yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde minibüsle dağdaki teröristlere gıda ve yaşam melzemesi götürürken güvenlik güçleriyle çatışmaya giren PKK yandaşlarından 1'i yaralı 2'si ise sağ olarak yakalandı.

Nusaybin'de polis ve jandarma ekipleri ortak yaptıkları operasyonda, kırsal kesimde bulunan PKK'lı teröristlere gıda ve yaşam malzemesi götürüldüğünü belirlediği 34 DC 7286 plakalı minübüsü takibe aldı. İlçede polisin 'Dur' ihtarına uymayan minibüs, Midyat İlçesi'ne doğru kaçarken, jandarma ekipleri de yol üzerinde barikat kurdu. Beyazsu Mevkii'nde karayolunu kesen jandarma ekipleri, minibüsü durdurmak isteyince, araçtan ateş açıldı.

Jandarma ve polisle kısa süreli çatışmaya giren minibüsteki PKK yandaşlarından 1'i yaralı, 2'si de sağ olarak yakalandı. Yaralı kişi götürüldüğü Mardin Devlet Hastanesi'nde yapılan tedavisinin ardından Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevkedildi.

Polisin gözaltına aldığı zanlılardan birinin İsmet Kaplan olduğu öğrenildi. Polis ve jandarma ekipleri minibüste yaptıkları aramada, kırsal kesimdeki PKK'lılara götürülmek üzere gıda ve yaşam melzemeleri ele geçirdi. Gözaltına alınan 2 kişiyle ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*