Mardin'de 3 terörist ölü ele geçirildi 1 asker yaralandı

Mardin'de 3 terörist ölü ele geçirildi 1 asker yaralandı.16536
  • Giriş : 04.10.2007 / 16:04:00

Mardin'in Nusaybin ilçesinde çıkan çatışmada 3 terörist ölü ele geçirildi 1 asker ise yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre Nusaybin kırsalı Eski Hisar köyü kuzeyinde operasyon yapan güvenlik güçleri bir grup PKK'lı teröristle karşılaştı. Güvenlik güçlerinin dur ihtarına ateşle karşılık verilince çatışma çıktı. Yaklaşık 3 saat süren çatışma sonucunda 3 terörist ölü ele geçirildi. Öldürülen teröristlerle beraber 3 adet uzun namlulu silah, bu silahlara ait 13 adet şarjör, 135 adet fişek, 2 adet silah üstü dürbün, 1 adet el dürbünü, 1 adet telsiz, 2 adet tuzaklanmış patlayıcı madde düzeneği, 4 adet cep telefonu ve muhtelif yaşam malzemeleri de ele geçirildi.

Çatışma sonrası operasyonlarını daha da hızlandıran güvenlik güçlerinin Nusaybin kırsalında başka teröristlerin olma ihtimaline karşı arama faaliyetlerini hızlandırdığı öğrenildi. Bacağından yaralan asker ise Diyarbakır Askeri Hastanesi'ne sevk edildi. Askerin durumunun iyi olduğu bildirildi.

Nusaybin kırsalı ve Bagog Dağı eteklerinde yer yer çatışmaların yaşandığı belirtildi. Mardin valiliği bölgede bölücü terör örgütü mensuplarının olduğunun değerlendirilerek operasyonların devam ettiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious