Mardin'de eğitim sancılı başladı

  • Giriş : 11.09.2006 / 00:00:00

Mardin'de, okulların bakım ve onarımları tamamlanmadığı için kentte eğitim ve öğretim bazı okullarda geç başlanacağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2006 - 2007 eğitim ve öğretim sezonunda yeni uygulamaya konulan ilköğretimin birinci sınıflarının okula bir hafta erken başlanması uygulaması Mardin'de bazı okulların onarım ve tadilat yapılması nedeniyle yapılamayacak.

Okullardaki bakım ve onarım çalışmalarının eğitimi sekteye uğratacağı kaygısını taşıyan veliler, duruma tepki gösterdi. İnşaatı devam eden il merkezindeki Atatürk İlköğretim Okulu'na kızını kaydeden Rıdvan Keser isimli veli, geçen yıl da benzer durumun yaşandığını ve onarımlar sebebiyle il merkezi dahil ilçe, belde ve köylerdeki okullarda eğitimin 30-40 gün gecikmeyle başladığını söyledi.

Mardin'deki eğitim sorunları hakkında bir basın açıklaması yapan ANAVATAN İl Başkanı Süleyman Çelik, parti olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden aldıkları bilgiler ışığında yaptıkları araştırma sonucunda, sadece Mardin merkezde 480 derslik ihtiyacı ve yaklaşık 800 öğretmen açığı bulunduğunu söyledi.

Bakım ve onarım ihalelerine okullar kapanmadan başlanması gerektiğini bildiren Çelik, yeni eğitim ve öğretim sezonu öncesinde bu tür sorunların yaşanmaması gerektiğini kaydetti.

Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar ise Mardin'de yeni sezon nedeniyle bir çok okulda bakım yaptıklarını bu nedenle bazı okullarda eğitim geç başlayacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious