Mardin'de patlayıcı ele geçirildi

Mardin'de patlayıcı ele geçirildi.8019
  • Giriş : 31.08.2008 / 11:27:00

Güvenlik güçleri, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarına devam ederken istihbarat çalışmarıyla da eylemlerin önüne geçiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mardin'in Midyat ilçesinde jandarma ekiplerince bir tesiste yapılan aramalarda 15 adet A-4 plastik patlayıcı ele geçirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, 28 Ağustos 2008 tarihinde Mardin'in Midyat ilçesine bağlı Beyazsubaşı bölgesinde bulunan bir tesiste mahkeme kararıyla arama yapıldı. Aramada, 15 adet A-4 plastik patlayıcı madde ve 38 adet tahrip kapsülü ele geçirildi. Yine 28 Ağustos günü Mardin'in Midyat ilçesinde, alınan bir duyum üzerine yapılan aramada güvenlik güçlerinin "Dur" ihtarına uymayan bir terörist ölü olarak ele geçirildi.

PKK terör örgütü, A-4 plastik patlayıcı maddelerini güvenlik güçlerine zarar vermek için hazırladığı mayınlı tuzaklarda kullanıyor. Güvenlik güçlerinin 2008 yılında 8 aylık dönemde patlama gerçekleşmeden etkisiz hale getirdiği 231 mayın tuzaklarında 57 kilo 135 gram A-4 plastik patlayıcı madde ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*