Mardin'deki festival sona erdi

Mardin'deki festival sona erdi.14894
  • Giriş : 11.05.2009 / 14:08:00

PİOMAK"ın da sponsoru olduğu 1. Mardin GAP Gençlik Festivali, Mardin"de yaşanan üzücü olayların ardından “Değişim için Paylaşım” teması altında başladı ve yine barış dilekleri ile sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Festival katılımcılarına suyun geleceğine yönelik mesajlar içerken kitapçık, broşür, yöresel kaşık ve çanta dağıtan PİOMAK, değişim için paylaşımın en güzel örneklerinden birini verdi. Bu nedenle, PİOMAK standı en çok ilgi gören stantların başında geldi.

Mardin"de yaşanan trajediye tepkilerini siyah tişörtlerini giyerek, sessiz bir yürüyüşle gösteren gençler, festivalin diğer günlerinde ise fotoğrafçılık, heykel, resim, boyama ve seramik gibi güzel sanatlar ağırlıklı atölyelerde keyifli vakit geçirdiler.

Festivalin son gününü doyasıya eğlenerek geçiren katılımcılar, Mardin"den bir sonraki GAP Gençlik Festivali"nde buluşmak dileğiyle ayrıldılar.

Türkiye"de bölgesel düzeyde yapılan ilk gençlik festivali olan GAPGENÇ Festivali, öncelikle Güneydoğu Anadolu bölgesindeki gençlerin sosyal katılımını arttırmayı, Türkiye"nin farklı bölgelerinden, dolayısıyla farklı kültürlerinden gençleri bir araya getirerek kaynaştırmayı başardı.

“Yaşam ile su arasında dengeyi kurmak görevimiz”, “Dünya nüfusunun 1/6"sı temiz sudan yoksundur”,“Türkiye su fakiri mi oluyor?” mesajlarıyla gençleri bilinçlendirmeyi hedefleyen PİOMAK, sosyal içerikli projelerde yer almaya devam edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*