Mardin'deki katliam İskele Sancak'ta

Mardin'deki katliam İskele Sancak'ta.10793
  • Giriş : 08.05.2009 / 22:26:00

Erhan Çelik'le İskele Sancak'ta bu hafta Türkiye'yi şoka sokan Mardin katliamı bölgeyi en iyi bilen uzmanlarla tartışılıyor..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Güneydoğu'da Şiddet, Erhan Çelik'le İskele Sancak'ta masaya yatırılıyor.

Mardin'de yaşanan tüyler ürperten katliam, gözleri yeniden Güneydoğu'ya çevirdi. Bölgedeki şiddet olgusu bir kez daha tartışma konusu haline geldi. Sosyologlar, yetkili merciler katliama ilişkin açıklamalar getirirken bir yandan da katliam hakkında birçok iddia ortaya atılmaya devam ediyor.

Fakat hiçbiri acı gerçeği değiştirmeye yetmiyor. Bütün dünyada yankıları devam eden Mardin'deki tüyler ürpertici katliamın ortaya çıkmasında etkili olan siyasi, sosyal ve kültürel nedenler uzman konukların yorumlarıyla tartışmaya açılıyor. Gazeteci, yazar, sosyolog ve akademisyenlerin katılımıyla İskele Sancak'ta Mardin'deki katliam masaya yatırılıyor. Erhan Çelik'le İskele Sancak Cuma akşamı saat 23.15'de Kanal 7'de…

İşte programın bu akşamki konukları:

- Sezgin Tanrıkulu / Diyarbakır Barosu Eski Başkanı
- Haşim Haşimi / Diyarbakır Eski Milletvekili
- Ali Bulaç / Zaman Gazetesi Yazarı
- Doç. Dr. Rüstem Erkan / Dicle Üni. Sos.Bölüm Bşk.
- Doç. Dr. Mustafa Canoruç / Dicle Üni.Hukuk Fakültesi

Türkiye'nin demokrasi platformu Erhan Çelik'le İskele Sancak'ta gündeme damgasını vuran konular ve tartışmalar ekranların tartışma klasiğinde masaya yatırılıyor. İskele Sancak, Cuma akşamı saat 23:15'de Kanal 7'de.

*****

Türkiye'nin demokrasi platformu Erhan Çelik'le İskele Sancak'ta gündeme damgasını vuran konular ve tartışmalar ekranların tartışma klasiğinde masaya yatırılıyor. İskele Sancak, Cuma akşamı saat 23:30'da Kanal 7'de

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*