Mardin'e gelen turistler nargileye merakı sardı

  • Giriş : 31.05.2006 / 00:00:00

Kudüs ve Venedik'ten sonra dünyanın üçüncü inanç ve kültür şehri olma özelliğine sahip Mardin'e turlarla gelen yerli ve yabancı turistler nargileye merak sardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yıllarca terör ve benzeri sebeplerden oldukça muzdarip olan halk, artık tarihi ve zengin kültürü ile anılmak istiyor. Avrupa'nın pek çok ülkesinden turlarla Mardin'e gelen yabancı turistler artık farklı mekânlarda ağırlanıyor.

Artuklu Kervansaray sahibi işadamı Sabahattin Evrensel, şark köşelerinin başucuna yerleştirilen nargilelere tütün yerine farklı tatlarla aromaların tüttürüldüğüne vurgu yapıyor. İnsan sağlığına zarar vermeyen bu tür aromaların geçmişten gelen bir kültürün devamını günümüze kadar getirdiğini belirten Evrensel, "Yabancı turistlerin büyük ilgisine mazhar olan nargile, zararlı tütün alışkanlığından öteye faklı tatlı aromalarla tüttürülmesinden inanılmaz derecede hoşnut oluyorlar. Yılların ihmali gün yüzene çıkarılmamış pek çok kültürel etkinliğimizi farkı mekânlarda yabancı ve yerli turistlere sunmanın çabası içindeyiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious