Mardin'den dünyaya ders

  • Giriş : 10.07.2006 / 00:00:00

Mardin Valiliği tarafından kurulan İnsan Hakları Kurulu İngiltere'nin Londra şehrinde bulunan Human Rights adlı kuruluş tarafından örnek gösterildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mardin İnsan Hakları Kurulu Başkanı Vali Yardımcısı Kemal Kızılkaya, "İnsan Hakları Kurulu olarak Mardin'de göstermiş olduğumuz başarılı çalışmalar sonucu İngiltere'in Londra şehrinde bulunan Human Rights adlı kuruluş bizi örnek göstererek, Türkiye'deki insan hakları alanındaki gelişmelere dikkat çekti" dedi.

Özellikle son 4 yıldır kurulun yaptığı çalışmalar ve sorunları yerinde incelemesi ardından herkesin dikkatini çektiğini ifade eden İnsan Hakları Kurulu Başkanı ve Mardin Vali Yardımcısı Kemal Kızılkaya, "Hak arama bilincini toplumda üst düzeye çıkarmak için üzerimizde düşen görevi en üst düzeye çıkarmak için gece gündüz çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Mardin İnsan Hakları Kurulu Dişişleri Avrupa Birliği Komisyonu tarafından Türkiye'nin 81 il arasında da örnek il gösterildiğini vurgulayan Kızılkaya, "21 yüzyılda insan hakları ihlallerinin yaşandığı bir dünyada Avrupa tarafından örnek il olarak gösterilmesi Türkiye'deki insan haklarının ne kadar geliştiğini göstermektedir. Bu nedenle biz daha iyisini yapmak için kurulumuzun üyeleri ile birlikte yapılan şikâyetleri yerinde inceleyerek kararlarımızı veriyoruz." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious