Marketten aldığı paketlenmiş tavuk vatandaşı şoke etti

Marketten aldığı paketlenmiş tavuk vatandaşı şoke etti.7489
  • Giriş : 28.01.2008 / 15:40:00
  • Güncelleme : 28.01.2008 / 15:46:24

Van'ın Muradiye ilçesinde marketten alınan tavuğun başı kesilmeden ve içi temizlenmeden ambalajlandığını gören vatandaş şok oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlçe merkezindeki bir marketten paketlenmiş tavuk alan Mustafa Hasar, gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü.
Açtığı paket içinden kafası kesilmemiş ve içi temizlenmemiş donmuş haldeki tavuğu gören Hasar "İlk önce gördüğüm manzaraya inanamadım. Donmuş haldeki tavuğun sadece tüyleri yolunmuş. Ne başı kesilmiş, ne de içi temizlenmiş. Alkıma 'Acaba tavuk kesim fabrikalarında tavuklar kesilmeden tüyleri mi yolunuyor' gelmeye başladı.

Dini açıdan bu tip kesilmemiş bir tavuğu yemek uygun da değil. Bize hep haram mı yediriyorlar. Bundan sonra temiz de olsa tavuk yememiz çok zor. İlgililerin buna sebep olan kişi ve kurumlar hakkında inceleme başlatmalarını bekliyoruz" dedi.

İlçede tavuk döneri satan esnaflar da yaşanan bu durumun halkı tedirgin ettiğini anlattılar. Müşterilerinin zaten azaldığını anlatan esnaflar "Bu yapılan hata hepimizi tedirgin etti. Tavuk kesim yerlerinin denetlenerek halkın sağlığıyla oynayan kesim sahiplerinin cezalandırılmasını istiyoruz. Halkın sağlığıyla oynanmasına hiç kimsenin hakkı yoktur" diye tepki gösterdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious