Marmara Denizinde şiddetli fırtına

Marmara Denizinde şiddetli fırtına.13004
  • Giriş : 25.06.2009 / 09:55:00

Marmara Denizi'nde fırtına deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. Saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan fırtına yüzünden pek çok gemi rotasını değiştirerek Tekirdağ kıyılarına sığındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden 21 yerli ve yabancı bandıralı şilep ile tanker, saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan fırtına yüzünden yollarına devam edemeyince rotalarını Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi sahillerine çevirerek, demirledi.

GEMİLER EN YAKIN LİMANLARA SIĞINDI

Gemiler, geceyi ışıklarını yakarak Şarköy açıklarında demirleyerek geçirdi.

Fırtınanın etkisini azaltması ile birlikte sabah 08.15 sıralarında Şarköy'den demir alan yerli ve yabancı bandıralı 15 şilep ve tanker boğazlardan geçmek üzere rotalarına göre hareket etti, 6 gemi ise hava koşullarının daha da iyileşmesi için Şarköy'de demirli olarak bekliyor

Fırtına, Gökçeada ile Kabatepe arasında yapılmakta olan feribot seferlerini de aksattı. Seferler, hava koşulları düzelinceye kadar geçici olarak durduruldu.

BALIKÇILAR AVA ÇIKAMADI

Fırtına nedeniyle Şarköylü balıkçılar balığa çıkamadı. Marmara denizinde balıkta olan tekneler ise geri dönerek Şarköy, Mürefte ve Hoşköy Balıkçı barınaklarına demirledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*