Marmara'da korkutan yangın

Marmara'da korkutan yangın.7296
  • Giriş : 29.08.2008 / 10:41:00

Marmara Denizinde bulunan ikinci büyük ada olan Paşalimanı adasında çıkan yangın herkesi korkuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Marmara Denizi'nde yer alan ve Marmara Adası'ndan sonra ikinci büyük ada olan Paşalimanı Adası dün akşam yıllardır çektiği acısına bir yenisini daha ekledi. Adada bulunan 5 köyde yaşayan halka panik yaşatan korkunç olay büyük bir yangın.

Saat 02:00 sularında yüksek gerilim hatlarında meydana gelen problem nedeniyle çıkan yangın ada halkının gayretleriyle söndürüldü. Herkes uykudayken başlayan yangın çok geçmeden Paşalimanı, Harmanlı ve Poyrazlı köylerine inmeye başladı. Daha önce de bu sebepten dolayı iki kez büyük bir yangın tehlikesi atlatan ada halkı yine facianın eşiğinden döndü.

500 DÖNÜMLÜK ARAZİ VE ZEYTİNLİKLER KÜL OLDU

Yıllardır bir türlü halledilemeyen ulaşım, elektrik, su problemlerinden kıvranan ada halkı böylece bir kez daha büyük bir darbe yedi. Çıkan yangında yaklaşık 500 dönümlük arazi yandı ve bir çok zeytinlik kül oldu.

Sabah saatlerinde kontrol altına alınan yangınla ilgili olarak ada sakinleri Jandarma karakolu dışında bir devlet yetkilisinin adaya gelmediğini, adada bugüne kadar ihmal edilmişliğin bir göstergesi olan alt yapı, elektrik, ulaşım, su problemlerine ilave olarak 1 yangın söndürme aracının bile bulunmayışından yakındılar.

YÜKSEK GERİLİM HATTI PROBLEM YARATIYOR

Paşalimanı Adası, Erdek ilçesine en yakın ada olmasına rağmen ihmal edilen bir çok sorunu nedeniyle medyada birkaç kez gündeme gelmiş bir yer.

Yüksek gerilim hattı, her gün sık aralıklarla kesilen elektriği, suyu ve ulaşım problemleri olan ada yetkililer tarafından unutulmuş gibi görünüyor. Dün gece meydana gelen yangın sonrası yetkililerin adaya yangın söndürme aracı koyup koymayacağı ve adaya bugün ne zaman gidecekleri merak konusu...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*