Marmara'nın altında anormal kütle

Marmara'nın altında anormal kütle .12405
  • Giriş : 04.10.2007 / 14:18:00

26 Aralık 2004'te Endonezya'nın yaşadığı ve 300 binden fazla kişinin öldüğü depremden sonra Marmara'da çok gizemli bir olay yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

 Marmara'nın altında yüzen dev kütle neydi?

Aktüel'in haberine göre, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Yer Deniz Bilimleri Enstitüsü, Endonezya'da 26 Aralık 2004'te yaşanan ve 300 binden fazla kişinin öldüğü dokuz büyüklüğündeki depremden sonra Marmara'nın altında ilerleyen dev bir kütle tespit etti.

Bakın bu gizemli nesneyi Enstitü Müdürü Doç Dr. Sedat İnan nasıl anlatıyor: "Endonezya'da 2004'te dokuz büyüklüğündeki depremden beş gün sonra, gözlem istasyonlarımıza takılan ciddi bir problem gözlemledik Marmara'nın dibinde. Aşağıdan bir şey gidiyor, topraktaki radonu hareketlendiriyor! Günlük hareket hızı 50 km olan bir anomali. Ama bir türlü anlayamıyoruz ne olduğunu.

Panikledim! Yurtdışındaki meslektaşlarımızla telefonda görüşüyorum, onlar da teşhis koyamıyor. Hiçbir uzman ne olduğunu anlayamıyor ama bir dalga yerin altından Marmara Bölgesini batıdan doğuya süpürüyor. Sanki Marmara'nın kabuğunun dibinde devasa bir kütle hareket ediyor. 10 gün sürdü, ardından Düzce'den sonra istasyonumuz olmadığı için izini kaybettik. Halen açıklayabildiğimiz bir konu değil."

AKTÜEL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious