Marmaris'e yıllar sonra kar yağdı

Marmaris'e yıllar sonra kar yağdı.18497
  • Giriş : 23.02.2009 / 21:59:00

Ülke genelinde süren soğuk ve yağışlı hava, tatil cenneti güney bölgelerini de etkisi altına aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ağaçların çiçek açmaya, toprağın yeşermeye başladığı Muğla'nın Marmaris ilçesine yıllar sonra kar yağdı. İlçenin yüksek kesimleri ile Turunç beldesi ve civarında kar kalınlığı beş santimetreye ulaştı. Kar, zümrüt yeşili doğasıyla ünlü tatil merkezinde kartpostalları aratmayacak görüntüler ortaya çıkardı. Marmarisliler gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü. Bazıları kar topu oynayarak bu güzel günün tadını çıkardı. Marmaris'te yaşayan 28 yaşındaki Şeref Bedir, bölgede ilk kez kar tuttuğunu belirterek, "Marmaris'e kar yağdığı için ben çok mutluyum. Çok uzun süre önce buraya kar yağmış ama ben görmemiştim. Askerdeyken böyle kar manzarası görmüştüm. Arkadaşlarla beraber bu güzel günün tadını çıkarıyoruz" dedi.

29 yaşındaki Hüseyin Çelik de, Marmaris'e kar yağışının global ısınmadan kaynaklandığını söyleyerek şöyle konuştu: "Ben ilkokula gittiğimde kar yağmıştı. Nasip bu güneymiş bir daha görmek. Bence böyle kar yağması iklim değişikliğinden kaynaklanıyor, çünkü Marmaris'e kar yağması normal değil."

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, 1987 ve 2008'in kış aylarında da Marmaris'e kar yağdığını, ancak ilk kez böylesine etkili olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*